Naukowcy uczą się usuwać i modyfikować ludzkie wspomnienia

Opublikowano: 20.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 357

Przeprowadzono nowatorskie badania nad naturą ludzkiej pamięci. Andre Fenton, wybitny neurolog, twierdzi, że do tej pory uważano, że ludzka pamięć jest jak magentofon, który wiernie rejestruje informacje i przechowuje je w stanie nienaruszonym. Odkryto jednak, że pamięć jest znacznie bardziej plastyczna i może być modyfikowana przez nas samych, ale także nasze otoczenie.

W Stanach Zjednoczonych wyemitowano dokument o nazwie „Memory Hackers”, opowiadający o możliwościach nauki względem ludzkich wspomnień. Program ma być regularnie transmitoany w USA oraz Wielkiej Brytanii.

Andre Fenton pracuje obecnie nad techniką wymazywania bolesnych wspomnień. Z kolei Julia Shaw, profesor psychologii na London South Bank University, projektuje system do wszczepiania fałszywych wspomnień. Badaczce udało się z powodzeniem przekonać swoich pajentów, że popełnili zbrodnie, które nigdy nie miały miejsca.

Psycholog kliniczny, Merel Kindt, uważa, że odkrył lek, który może być stosowany do usuwania negatywnych skojarzeń z niektórymi wspomnieniami. Kindt twierdzi, że dzięki jego wynalazkowi udało mu się wyleczyć kilku pacjentów z arachnofobii.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 21.04.2017 10:13

    I każdego będą mogli skazać za zbrodnie których nie dokonał. Wystarczy odpowiednie pranie mózgu. Zresztą w czasie II wojny już to stosowano…

  2. Sedziwoj 22.04.2017 16:34

    “Julia Shaw, profesor psychologii na London South Bank University, projektuje system do wszczepiania fałszywych wspomnień. Badaczce udało się z powodzeniem przekonać swoich pajentów, że popełnili zbrodnie, które nigdy nie miały miejsca.”

    Prawdziwy lekarz z powołania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.