Naukowcy stworzyli jadalny stek z ludzkich komórek

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1549

Grupa amerykańskich naukowców i projektantów opracowała koncepcję zestawu do samodzielnego hodowania steków przy użyciu ludzkich komórek i krwi, aby zakwestionować etykę hodowli mięsa.

Stek Ouroboros mógłby być hodowany przez człowieka w domu przy użyciu własnych komórek, które są pobierane z wnętrza policzka i karmione surowicą pochodzącą z przeterminowanej, oddanej krwi.

Powstałe w ten sposób kawałki mięsa wielkości kęsa, obecnie prezentowane jako prototypy na wystawie „Beazley Designs of the Year”, powstają całkowicie bez szkody dla zwierząt. Twórcy argumentowali, że nie można tego powiedzieć o rosnącej selekcji mięsa hodowlanego z komórek zwierzęcych.

Pomimo tego, że przemysł mięsny hodowany w laboratoriach twierdzi, że oferuje bardziej zrównoważoną, wolną od okrucieństwa alternatywę dla hodowli przemysłowej, proces nadal opiera się na płodowej surowicy bydlęcej (FBS) jako bogatym w białko suplemencie wzrostu dla kultur komórek zwierzęcych.

FBS, który kosztuje od 300 do 700 funtów za litr, pochodzi z krwi płodów cieląt po uboju ich ciężarnych matek. Tak więc mięso hodowane w laboratorium pozostaje produktem ubocznym dotychczasowych praktyk rolniczych, podobnie jak zwykłe mięso.

Na podstawie: Intelligentliving.co, Wired.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MasaKalambura 16.10.2021 15:49

    Ludożercy…

  2. Szwęda 16.10.2021 16:34

    To by była niezła gratka dla coponiektórych wegetarian…

  3. Fenix 17.10.2021 08:18

    @Masa , to kanibale ! Czy będziemy zjadać , teraz płody jutro własne dzieci na końcu samych siebie? Depopulacja , eksterminacja w wykonaniu chorych umysłowo korpobanksterów! Boże dopomóż , bośmy zbłądzili, i zawróć z drogi zagłady. Boże prowadź, wskaż cel, oświetlaj drogę dążenia ku prawdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.