Naukowcy proponują dogonienie i zbadanie Oumuamua

Opublikowano: 06.02.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2240

Międzygwiezdny obiekt Oumuamua fascynował i intrygował astronomów od czasu jego odkrycia cztery lata temu – a teraz, gdy poleciał daleko w kosmos, nie brakuje ekspertów, którzy chcą mu się bliżej przyjrzeć.

Zdaniem zwolenników misji na Oumauamua, zbliżenie się do obiektu może na zawsze zmienić nasze rozumienie otaczającego nas wszechświata, co jest kuszącą możliwością, ponieważ obiekty takie są niezwykle rzadkie.

Dlatego zespół naukowców z brytyjskiej organizacji non-profit Initiative for Interstellar Studies proponuje oblot sondą dwukrotnie wokół Ziemi, potem Wenus i wreszcie Jowisza, aby nabrać wystarczającego rozpędu i dogonić niezwykłą skałę w ramach misji nazwanej Projekt Lyra. Po uruchomieniu w 2028 r. celem jest spotkanie z Oumuamua w przestrzeni międzygwiezdnej za około 26 lat. To niezwykle ambitne zadanie, ale jednocześnie o ogromnym potencjale naukowym.

Naukowcy wysunęli szereg różnych hipotez na temat tego, z czego faktycznie składa się podłużny obiekt o długości kilkuset metrów. Teorie wyjaśniające naturę 1I/’Oumuamua obejmują fraktalny agregat pyłu, górę lodową wodoru, azotową górę lodową, obcy żagiel słoneczny, fragmenty zaburzonej pływowo planety itd. Ale nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki nie zobaczymy obiektu na własne oczy.

Teraz nadszedł czas, aby zacząć planować taką misję, ponieważ kosmiczne ciała niebieskie takie jak Oumuamua, są unikalne nawet wśród innych obiektów międzygwiezdnych, które i tak nie odwiedzają nas często. Teraz wiemy, że taka misja jest w zasadzie, możliwa do zrealizowania. Możliwe korzyści naukowe będą ogromne i mogą fundamentalnie zmienić rozumienie naszego miejsca we wszechświecie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.