Naukowcy odkryli oznaki grawitacyjnego tła Wszechświata

Opublikowano: 17.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2876

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady poinformowali, że byli w stanie wykryć oznaki ciągłego promieniowania grawitacyjnego, które przemieszcza się przez Wszechświat i zniekształca strukturę czasoprzestrzeni. Wyniki badań zostały opublikowane w “The Astrophysical Journal Letters”.

W 2017 roku naukowcy prowadzący eksperyment o nazwie Laserowo-Interferometryczne Grawitacyjno-Falowe Obserwatorium (LIGO) otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za pierwsze w historii bezpośrednie wykrycie fal grawitacyjnych powstałych z połączenia dwóch czarnych dziur znajdujących się około 1,3 miliarda lat świetlnych od Ziemi. Fale powstałe w wyniku tego zderzenia naruszyły tło fal grawitacyjnych Wszechświata i dotarły do ​​Ziemi.

Oprócz takich jednorazowych silnych zaburzeń, które astrofizycy nauczyli się już wykrywać, istnieje tak zwane tło fal grawitacyjnych – stały przepływ promieniowania grawitacyjnego, które zgodnie z teorią nieustannie obmywa Ziemię.

To właśnie promieniowanie tła próbowali wykryć naukowcy z projektu Północnoamerykańskiego Obserwatorium Fal Grawitacyjnych (NANOGrav).

Przez 13 lat badali światło emanujące z dziesiątek pulsarów rozsianych po całej naszej galaktyce, używając go jako ogromnego kosmicznego obserwatorium, aby znaleźć wskazówki dotyczące unikalnego grawitacyjnego tętnienia we Wszechświecie.

„Wykryliśmy silny sygnał w naszym zbiorze danych. Nie możemy jeszcze powiedzieć, że są to fale grawitacyjne tła, ale nasz cel jest coraz bliżej” – powiedział główny autor nowego artykułu, astrofizyk Joseph Simon, w komunikacie prasowym Uniwersytetu Colorado.

Zdjęcie: NASA.gov
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Artykuł więcej mąci wodę niż coś wyjaśnia. Przecież Ziemia nie istnieje poza wszechświatem, jest jego częścią. Jak więc całość może wywołać fale, które go potem obmyją?
Stąd wniosek, że to nie jest tło wszechświata lecz jego części.

Punkt Zero
Użytkownik

donkey:
Wniosek jest stąd, że wszystkie badania naukowe prowadzone są w celu udowodnienia teorii – czyli założeń przyjętych z góry. Być może oni nawet wiedzą, że to jest cząsteczka ICA która jest takim mniejszym fotonem i w pełni podlega naszej woli, przenika wszechświaty i łączy nas ze Źródłem, ale na pewno nie może to być oficjalny przekaz.
Co by było gdyby ludzie się dowiedzieli, że mogą w pełni wpływać na kształt wszechświata i na to co materializują.