Naukowcy obalają popularny mit o globalnym ociepleniu

Opublikowano: 29.11.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1247

Niemieccy i szwajcarscy naukowcy obalili popularny mit, że globalne ocieplenie opóźnia jesień. Nowe odkrycia na ten temat dokonane przez grupę współpracujących naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie „Science”.

Wcześniejsze modele naukowe przewidywały, że do końca XXI wieku, na skutek początek jesieni może zostać opóźniony o dwa do trzech tygodni później. Według nowych obliczeń jesień może nadejść nawet sześć dni wcześniej.

Wnioski naukowców opierają się na obserwacjach zużycia dwutlenku węgla przez drzewa oraz czasu opadania liści. Według nich procesy te mają ogromny wpływ na zarządzanie klimatem.

Przez dziesięciolecia zakładano, że na skutek zwiększenia średniej globalnej temperatury drzewa będą rosły dłużej a przez to ich liście będą odpadały później . Jednak nowe badania sugerują, że szybszy wzrost drzew powoduje wcześniejsze opadanie liści. Eksperci uważają, że ich odkrycie pozwoli spojrzeć na globalne ocieplenie z innej perspektywy i opracować nowe środki zwalczania jego konsekwencji.

Na podstawie: ScienceMag.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o