Naukowcy dowiedli istnienia równoległych światów?

Opublikowano: 02.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 449

Naukowcom z Uniwersytetu Oxford udało się udowodnić istnienie równoległych światów. Teoria światów równoległych pojawiła się już w latach 1950., generując spory odzew wśród naukowców, których część chciała ją poprzeć, a część obalić.

Jednym z potwierdzeń teorii zostało matematyczne obliczenie uczonego Hugh Everetta, na prostym przykładzie zwykłego wypadku drogowego, mężczyzna udowodnił, że liczba alternatywnych rezultatów jest równa liczbie światów. Na przykład kierowca, który widzi pieszego nagle wybiegającego na drogę, ma trzy możliwości działania, co tworzy trzy równoległe rozwiązania.

W jednej rzeczywistości kierowca próbuje uratować pieszego i umiera, w drugiej stara się uniknąć kolizji i zostaje ranny, a w trzeciej uderza w pieszego, który umiera w kolizji, gdy kierowca przeżywa. Liczba alternatywnych możliwości rozwoju tak prostej sytuacji, jak wypadek drogowy, jest nieskończona.

Chociaż teoria Everetta posiada matematyczne poparcie, nie była traktowana poważnie. Jednak według naukowców z Oxfordu, nie można powiedzieć co istnieje wewnątrz atomu przed jego zbadaniem, dlatego przed wykonaniem pomiarów cząstki zajmują niejasne „superpozycje”, w których pojawiają się one w różnych miejscach w tym samym czasie. Badacze twierdzą, że żyjemy w wielu równoległych światach, zamiast jednego, właściwego.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MasaKalambura 02.04.2017 20:46

  W teorii multiwymiarowej konstrukcji wszechświata istnienie światów alternatywnych zaczyna się już na poziomie 6 i 7 wymiaru – kiedy prócz przestrzeni, podróżnik, istota ponad wymiarowa np nasze śniące ciało ma do dyspozycji obserwację osi czasu i dowolną jego zmianę.

  W teologicznej teorii 7 warstwowej budowy niebios będzie to niebo trzecie i wyżej.

 2. Fenix 04.04.2017 07:57

  Interesuje się co to jest przestrzeń i jak ją obliczyć , w przestrzeni i poza nią, jak się przemieszczać do światów równoległych ?
  Nasze pojęcia sprowadzają się do rzeczy fizycznych ciał materii i w określaniu działania tych rzeczy w świecie materii . Czas otworzyć nowy rozdział nauki i filozofii poznania, przestrzeni , energii i ducha ,tych ich zasad działania .

 3. Fenix 04.04.2017 09:02

  Pamiętam film s.f. “Kontakt” z J.Foster gdy wchodzi do pojazdu jak kula zawieszona na wspornikach , i będąc w niej , szybkość kuli w ruchu, przenosi ją w przestrzeni kosmosu . Wychodzi z niej w innym świecie na plaży, i rozmawia ze swoim zmarłym ojcem. Na Ziemi nic się nie zmienia , a ona przemierza kosmos w jednej chwili i wraca .

 4. MasaKalambura 04.04.2017 18:27

  W tym filmie nie pokazano zupełnie wyjścia w kolejne wymiary. Zaprezentowano jedynie koncepcję pełnego dostępu do przestrzeni na ciągłej osi czasu, bez jego przekraczania. Czyli naszej rzeczywistości która stoi przed nami, kiedy nauczymy się zaginać przestrzeń lub odkryjemy ukryte zagięcia.

  W innym filmie Interstellar poza tym samym (Stargate jest również o tym, z tym że portal jest dwuwymiarowy) zaprezentowano również koncepcję wyjścia w kolejny wymiar – czas, jako oś zmiennych w jednym punkcie przestrzeni. Teserakt. Jednak bez możliwości tworzenia alternatyw. Na tym poziomie bohater robił to, co musiał robić pamiętając (lub niepamiętając) przeszłość, którą już przeżył.

  Dopiero wejście w kolejny wymiar pozwalałby na dowolne zmiany i tworzenie rzeczywistości alternatywnych o czym mówi artykuł.

 5. Fenix 06.04.2017 06:57

  W przestrzeni na Ziemi to 180 stopni razy 180stopni dodać nasze 36stopni =360 stopni .
  W kosmosie to 360 stopni w przestrzeni Słońca, minus bez grawitacji 36 stopni bo zajmujemy tą przestrzeń odbijamy światło i tworzymy cień ,dając informacje o obiekcie w przestrzeni.
  Z każdego prostokąta i trójkąta możemy tworzyć przestrzeń okrąg 360stopni , będąc w przestrzeni jednego , na, i poza nim, przypisany do większego ciała w przestrzeni .

 6. Fenix 06.04.2017 08:12

  Myślę że czarna dziury to wir który zakrzywia przestrzeń i wszystko co się w niej znajduje , działa jak torus . W środku ” oko cyklonu ” czerń i cisza, na zewnątrz ” burza” uwalniania energia z przetworzonej materii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.