Naukowcy badają właściwości lecznicze zwykłej wody

Opublikowano: 26.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1960

Naukowcy odkryli, że zwykła woda pitna hamuje działanie hormonu powodującego otyłość i cukrzycę. Zdaniem autorów nowej pracy naukowej, spożywanie wody może być skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia zespołu metabolicznego. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie „JCI Insight”.

Naukowcy z Anschutz Medical Campus z Uniwersytetu Kolorado w USA, wraz z kolegami z Japonii, Meksyku i Turcji w eksperymentach na myszach, odkryli, że fruktoza stymuluje uwalnianie wazopresyny, hormonu związanego z otyłością i cukrzycą, oraz że zwykła woda pomaga hamować tworzenie się tego hormonu.

Autorzy badania podali gryzoniom słodką wodę z fruktozą, która stymulowała produkcję wazopresyny. Hormon z kolei wyzwalał reakcje, w których woda była magazynowana w postaci tłuszczu. Doprowadziło to do odwodnienia zwierząt i otyłości.

Odkryto, że wazopresyna działa przez określony receptor V1b, którego istnienie znane jest już od jakiegoś czasu, ale tak naprawdę nikt nie wiedział do tej pory jaka jest jego funkcja. W toku badania ustalono, że myszy bez V1b były całkowicie chronione przed działaniem cukru. Gdy myszy piły niesłodzoną wodę, otyłość nie tylko została zatrzymana, ale także zmniejszona. Zwykła woda hamowała działanie receptora wazopresyny i zapobiegała odkładaniu się tłuszczu.

To niesamowite, że najlepszym sposobem na zablokowanie wazopresyny okazało się po prostu picie wody. Może to oznaczać, że ​​istnieje tani i łatwy sposób na poprawę życia wielu ludzi i wyleczenie zaburzeń metabolicznych. Wazopresyna stymuluje produkcję tłuszczu, prawdopodobnie jako mechanizm magazynowania wody metabolicznej. Należy zatem zwrócić uwagę na potencjalną rolę nawodnienia i zmniejszenia soli w leczeniu otyłości.

Wyniki te wyjaśniają, dlaczego poziomy wazopresyny u osób z otyłością i cukrzycą są podwyższone oraz dlaczego osoby z zespołem metabolicznym często wykazują oznaki odwodnienia. Wyjaśnia to również, dlaczego dieta o wysokiej zawartości soli prowadzi do chronicznego odwodnienia i może powodować otyłość i cukrzycę. Okazuje się, że ssaki pustynne mają również wysoki poziom wazopresyny, ponieważ nie mają łatwego dostępu do wody, a według naukowców, kiedy piją, hormon magazynuje wodę w postaci tłuszczu.

Okazuje się, że zwykłe zwiększenie spożycia wody może skutecznie zmniejszyć otyłość. Po raz pierwszy wykazano, że wazopresyna reaguje na cukier w diecie. Autorzy zalecają zwiększenie spożycia wody każdemu, kto ma objawy zespołu metabolicznego – wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi i wysokie trójglicerydy – biorąc pod uwagę, że połączenie tych czynników dramatycznie zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, udaru i cukrzycy typu 2.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marylka
Użytkownik
Marylka

Fereydoon Batmanghelidj – książki o wodzie – “Nie jesteś chory, jesteś spragniony” o otyłości, raku i depresji; “Twoje ciało domaga się wody” – inne dolegliwości, które leczy dostateczna ilość wody w organizmie.

skrzypkima
Użytkownik
skrzypkima

Czyli jeśli dobrze rozumiem, kolejny dowód pokazujący, jaką trucizną jest syrop fruktozowy i glukozowo-fruktozowy.