Nauczycielka napiętnowała muzułmańskiego ucznia

Opublikowano: 09.06.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1840

W szczególnie jaskrawym zilustrowaniu tego, co wydaje się być rosnącą przepaścią między społecznościami muzułmańskimi a kanadyjskim systemem szkół publicznych, nauczycielka z Edmonton została nagrana, jak piętnuje muzułmańskiego ucznia za unikanie obchodów Pride w szkole.

Nauczycielka zaczyna od stwierdzenia, że ​​nie-islamskie grono uczniów nie skarżyło się, kiedy niedawno uznano muzułmańskie święto Ramadan podczas codziennej 20-minutowej sesji orientacyjnej i informacyjnej. „To działa w obie strony!” – mówi. „Jeśli chcesz być szanowany za to, kim jesteś, jeśli nie chcesz cierpieć uprzedzeń z powodu swojej religii, koloru skóry, czegokolwiek, to szanuj ludzi, którzy są inni niż ty”.

Następnie nauczycielka odwołuje się do niedawnego fragmentu ustawy w Ugandzie, która przewiduje karę śmierci za „poważny homoseksualizm”, czyli akty homoseksualne popełniane na dzieciach lub osobach niepełnosprawnych. „W Ugandzie, jeśli uznają, że jesteś gejem, stracą cię. Jeśli wyznajesz takie rzeczy, to nie pasujesz tutaj, ponieważ tak uważa Kanada” – mówi nauczyciel. „Wierzymy w wolność, wierzymy, że ludzie mogą poślubić, kogo chcą, to jest zgodne z prawem, a jeśli uważasz, że to nie powinno być legalne, nie możesz być Kanadyjczykiem”. „Nie pasujesz tutaj i mówię to poważnie”.

Nagranie zostało opublikowane online w poniedziałek przez Hamzaha wald Maqbula, islamskiego nauczyciela z USA. W oświadczeniu dla „National Post” Edmonton Public Schools potwierdziła autentyczność nagrania i dodała, że „podejmują kroki w celu rozwiązania sytuacji”.

W notatce wysłanej do rodziców dyrektor szkoły, Ed Charpentier, napisał: „Chcę podkreślić, że poglądy wyrażone przez nauczycielkę nie odzwierciedlają wartości akceptacji, włączenia i przynależności, które są tak silne w Londonderry School”.

W tym roku kanadyjskie społeczności muzułmańskie sprzeciwiły się już szkolnym celebracjom Pride, w szczególności serią masowych nieobecności w szkołach podstawowych w London 17 maja, kiedy szkoły ogłosiły, że obchodzą Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Podobne zjawisko miało miejsce trzy miesiące wcześniej, kiedy londońskie szkoły obchodziły Dzień Tęczy.

W oficjalnym oświadczeniu Londońska Rada Imamów stwierdziła, że ​​rodzice „powinni według własnego uznania” decydować, czy zatrzymać swoje dzieci w domu w wybrane dni. Organizacja dodała też, że ​​„szkoły publiczne nie powinny zajmować stanowiska w celu promowania określonego zestawu wartości i przekonań kosztem innych” i zapowiedziała serię wykładów, aby zapewnić „wyjaśnienia oparte na wierze” na temat seksualności i płci.

Zaledwie pięć lat temu obchody Pride prawie nie istniały w kanadyjskim systemie edukacyjnym. Dopiero w 2018 roku nawet hiperpostępowa Rada Szkolna Okręgu Toronto zaczęła zezwalać na wywieszanie tęczowej flagi na terenie szkół. Obecnie imprezy, dekoracje i zajęcia związane z Pride są cechą charakterystyczną praktycznie każdego okręgu szkolnego w kraju. Jedna ze szczególnie przesadzonych uroczystości w St. John’s przyciągnęła międzynarodową uwagę w mediach społecznościowych: pokazano, jak dzieci ze szkoły podstawowej wchodzą do szkoły przez tęczowy łuk otoczony przez nauczycieli machających flagami Progress Pride i grających taneczną muzykę. Następnie na apelu szkolnym pojawił się wykonawca drag queen.

W zeszłym tygodniu ministrowie edukacji z Kolumbii Brytyjskiej i Ontario rozesłali oficjalne zawiadomienia o Miesiącu Dumy, przypominając personelowi, że takie obchody są obowiązkowe, a wszelkie nieprzestrzeganie parady równości może stanowić naruszenie kanadyjskiego Kodeksu Praw Człowieka.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JedynaDroga 09.06.2023 15:58

  Ciekawe kiedy rodzice zaczną domagać się zaorania tego systemu oraz rozliczenia tych pseudo-nauczycieli.

 2. Doctor Who 09.06.2023 16:35

  Uczestnictwo w evencie zwykle oznacza poparcie. Szacunek nie jest poparciem. Nauczycielom z Edmonton przydałyby się zajęcia z logiki.

 3. replikant3d 09.06.2023 17:30

  Doctor Who, to nic by nie dało. Zryty i uwarunkowany czerep jest baardzo odporny na logiczne i trzeźwe argumenty…

 4. AlbertW41 10.06.2023 04:02

  Po jaka cholere wciskaja Kanadolom ramadan? Od tego sie zaczyna ze religia wchodzi do szkol a jej tam byc nie powinno. Nauczycielka jest w bledzie ze wspomina ramandan, bo z tgo wynika ze mozna do szkol wcisnac wszystko, banderyzm tez.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.