NATO zabiło 8 cywilów, w tym 6 dzieci

Opublikowano: 28.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 446

Lokalne władze informują o śmierci ośmiorga afgańskich cywilów, członków jednej rodziny, w wyniku nalotu natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie w prowincji Paktia na wschodzie kraju.

Rzecznik prowincji Rohullah Samon informuje, że do incydentu doszło ok. godziny 20.00 czasu lokalnego, we wsi Suri Chail w okręgu Gurda Saria (również Gerda Seraj). Zginął mężczyzna, kobieta i sześcioro dzieci.

Atak miał na celu zdławić ruchy narodowo-wyzwoleńcze. Przeprowadzony był przez NATO i afgańskie siły bezpieczeństwa. Samon twierdzi, że atak nie był skoordynowany z afgańskimi siłami bezpieczeństwa znajdującymi się w tym czasie na ziemi. Rzecznik ISAF poinformował, że wie o sprawie i jest w trakcie zbierania informacji o tej sprawie.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.