NATO gotowe do konfrontacji z Rosją

Opublikowano: 30.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2923

Admirał Rob Bauer, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, powiedział, że Sojusz jest gotowy do bezpośredniej konfrontacji z Rosją.

„Rob Bauer podkreśla, że ​​NATO jest przygotowane do bezpośredniej konfrontacji z Rosją i przyznaje, że zbrojenie jest najwyższym priorytetem Sojuszu. Przyznaje również, że organizacja utraciła monopol na inicjatywę wojskową”.

Bauer przypomniał, że podczas ubiegłorocznego szczytu NATO w Madrycie Sojusz podjął decyzję o utworzeniu czterech dodatkowych wielonarodowych grup bojowych w Bułgarii, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji w odpowiedzi na działania Rosji na Ukrainie. „To ważny sygnał dla Rosji… Że jesteśmy przygotowani, jeśli zdecydują się pójść za NATO. To jest czerwona linia. Jeśli jest czerwona linia, to ta, że Rosjanie przekraczają nasze granice” – powiedział przewodniczący NATO Wojskowego.

Bauer powiedział, że kraje NATO powinny dostosować cywilną produkcję przemysłową do potrzeb wojska i udzielił poparcia dla idei „gospodarki wojennej w czasie pokoju”. Dodał, że jego zdaniem strategiczne cele Rosji wykraczają poza Ukrainę, a Moskwa chce przejąć terytorium byłego Związku Radzieckiego.

Zapytany, czy NATO obawia się eskalacji wojny rosyjsko-ukraińskiej, Bauer powiedział, że o ile początek rosyjskiej agresji stanowił eskalację, to dążenie Ukrainy do odzyskania terytoriów, które słusznie do niej należą, nie jest eskalacją. „Jeśli [Rosjanie] zakończą dziś wojnę, nie będzie eskalacji” – podkreślił Bauer.

Rob Bauer dodał, że Rosja pozostanie zagrożeniem dla NATO, nawet jeśli jej siły zostaną pokonane na Ukrainie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Ukraińska Prawda”
Źródło: Goniec.net

32

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 30.01.2023 17:04

    Ale ,,fantasta,,…Nie ma to jak zryty beret…

  2. Stary Kulas 31.01.2023 14:58

    Czy ja dobrze zrozumiałem? Powiedział, że przekroczenie granic NATO będzie uznane za przekroczenie czerwonej linii? Nie za rozpoczęcie wojny?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.