Nasz wszechświat może mieć bliźniaka

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3223

Nowa teoria o alternatywnym wszechświecie została opublikowana w „Annals of Physics”. Fizycy sugerują, że może istnieć „antywszechświat” cofający się w czasie. Hipoteza sugeruje, że wczesny wszechświat był tak mały, gorący, gęsty i jednorodny, że czas może poruszać się w sposób symetryczny.

Fizycy zidentyfikowali zestaw podstawowych symetrii w przyrodzie. Trzy najważniejsze symetrie to:

– ładunek (jeśli zmienisz ładunki wszystkich cząstek biorących udział w interakcji na ich przeciwny ładunek, otrzymasz tę samą interakcję);

– parzystość (jeśli spojrzysz na lustrzane odbicie interakcji, uzyskasz ten sam wynik);

– czas (jeśli cofniesz interakcję w czasie, wygląda to tak samo).

Fizyczne interakcje są zgodne z większością tych symetrii przez większość czasu, co oznacza, że ​​czasami dochodzi do naruszeń. Sęk w tym, że fizycy nigdy nie zaobserwowali naruszenia kombinacji wszystkich trzech symetrii jednocześnie. Zwykle ta symetria dotyczy tylko interakcji — sił i pól, które składają się na fizykę kosmosu. Ale być może dotyczy to wszechświata jako całości.

Oznaczałoby to, że musi istnieć lustrzany kosmos, który równoważy nasz własny. Ten kosmos miałby przeciwstawne ładunki, byłby odwrotny we wszystkich możliwych parametrach i stopniowo cofał się w czasie. Niestety nigdy nie zdołamy potwierdzić tej hipotezy, ponieważ o ile jest zgodna z prawdą, nie ma możliwości abyśmy uzyskali dostęp do tego bliźniaczego kosmosu. O ile w ogóle istnieje, to znajduje się gdzieś „poza” Wielkim Wybuchem, a więc przed początkiem naszego kosmosu.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Arxiv.org
Źródło: InneMedium.pl

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.