Nasiona dżihadu zasiewa się już w szkołach

Opublikowano: 20.10.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 264

Przegląd książek do nauki religii obecnie używanych w Arabii Saudyjskiej ujawnił, że w tym kraju nadal ustawowo naucza się przemocy i nietolerancji.

Na bardzo wczesnym etapie, już w czwartej klasie, zaczyna się uczyć małych Saudyjczyków, że muzułmanie przewyższają wszystkich niemuzułmanów. Później dzieci uczą się między innymi, że politeiści to „najgorsze stworzenia” i według Koranu (98: 6) pójdą do piekła.

W lekcji zatytułowanej „Uniwersalność islamu i proroka Mahometa” uczniowie z piątej klasy dowiadują się, że Mahomet jest prorokiem wszystkich ludzi: „Ja jestem Wysłannikiem Allaha dla was wszystkich” (7:158). Dowiadują się również, że wszyscy ludzie powinni uwierzyć w Mahometa i islam oraz porzucić inne, rzekomo wypaczone, religie.

Arabia Saudyjska nie dotrzymała swojego zobowiązania do zreformowania programów szkolnych i usunięcia niepokojących treści z podręczników do religii opracowanych przez ministerstwo edukacji. Kompleksowy przegląd materiałów do nauki w roku szkolnym 2016-2017 wykazał, że “niektóre pełne przemocy i nietolerancji teksty, które po raz pierwszy wywołały poważne kontrowersje po 11 września 2001 r., pozostają w podręcznikach, pomimo obietnic saudyjskich urzędników wyeliminowania języka nietolerancji”.

Opinia Human Rights Watch na temat 45 podręczników dla szkół podstawowych i średnich oraz podręczników dla studentów – wykorzystywanych na zajęciach al-Tawhid (monoteizmu) – ujawniła, że dzieci są uczone oczerniania ludzi, w tym szyitów i sufistów, którzy nie przestrzegają ścisłej interpretacji sunnickiego islamu (wahabickiego salafizmu). Są również uczone uznawania żydów i chrześcijan za „niewierzących”.

Książka dla czwartoklasistów cytuje na przykład proroka: „Żadne dziecko nie rodzi się bez Fitrah [islamska koncepcja natury ludzkiej], a następnie to jego rodzice czynią z niego żyda, chrześcijanina lub wyznawcę magii (Zaratusztrianizmu)”. Ta sama książka zawiera także werset Koranu 98: 6, w którym Allah nakazuje: „Zaprawdę, ci, którzy nie uwierzą, spośród ludzi Księgi i bałwochwalcy, będą w ogniu Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń!”.

W lekcji o „powszechności islamu”, uczniowie z piątej klasy czytają Koran, werset 7:158, który stwierdza, że Mahomet jest „posłańcem Allaha” dla wszystkich ludzi. Natomiast książka dla klasy szóstej uczy, że zaprzeczanie islamskim filarom wiary lub wyśmiewanie Allaha, Mahometa czy Koranu jest największym „kufr” (zaprzeczeniem prawdy).

„Już w pierwszej klasie uczniowie w szkołach w Arabii Saudyjskiej uczą się nienawiści wobec wszystkich, którzy wyznają odmienną wiarę lub szkołę myślenia” – powiedziała dyrektorka HRW na Bliski Wschód, Sarah Leah Whitson. “Przekaz nienawiści jest wzmacniany z roku na rok”.

W maju tego roku przywódcy USA i Arabii Saudyjskiej ogłosili utworzenie Global Center for Combating Extremist Ideology (Globalnego Centrum Walki z Ideologią Ekstremistyczną) z siedzibą w Rijadzie, w ramach wspólnego wysiłku zmierzającego do likwidacji terroryzmu. Arabia Saudyjska jako wieloletni sojusznik Stanów Zjednoczonych otrzymuje pieniądze i ciepłe zaproszenie z Waszyngtonu, aby wziąć udział w tym wysiłku. Jednak Saudyjczycy nadal rozpowszechniają ideologię wahabicką w meczetach i szkołach na całym świecie.

W sierpniu 2016 William McCants z Brookings Institution w wywiadzie dla „New York Timesa” ujawnił, w jaki sposób Arabia Saudyjska prowadzi podwójną grę. Z jednej strony promuje bardzo toksyczną formę islamu, która oddziela grubą kreską „prawdziwych wierzących” od reszty świata, w tym innych muzułmanów – i to ten podział daje dżihadystom bodziec do działania. Z drugiej strony Arabia Saudyjska udaje, że chce być „naszym partnerem w zwalczaniu terroryzmu”.

Nadszedł czas, aby Waszyngton sprawił, że Rijad poniesie odpowiedzialność za tę podwójną grę, a rząd Arabii Saudyjskiej zreformuje programy nauczania. To właśnie w szkołach zasiewa się nasiona dżihadu.

Autorstwo: A.Z. Mohamed
Tłumaczenie: GB
Źródło oryginalne: GatestoneInstitute.org
Źródło polskie: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bro
Użytkownik
bro

“…muzułmanie przewyższają wszystkich niemuzułmanów. Później dzieci uczą się między innymi, że politeiści to „najgorsze stworzenia” i według Koranu (98: 6) pójdą do piekła…”
A ja nie widzę zadnej różnicy, z tym że każdy rodzi sie z grzechem pierworodnym i jedynie po chrzcie może dostępić krolestwa niebieskiego

Radek
Użytkownik
Radek

“naucza się przemocy i nietolerancji”… jak widzę przymus nauczania tolerancji i braku przemocy, to się zastanawiam co znaczą te słowa. Przemoc? Co to jest przemoc? Danie klapsa dziecku? Czy może znęcanie się nad zwierzęciem? Nietolerancja? Czego nie tolerowanie? Np. nie tolerowanie zboczeńca, mordercy? Czy nietolerowanie pani w różowym kapeluszu? Albo pani w chustce na głowie? Co znaczy “nietolerowanie”?
Fajnie jakby takie słowa miały dokładną definicję.

Dzisiaj byłem świadkiem rozmowy z muzułmańskim chłopcem, wiek może 12-14 lat, który właśnie wrócił z meczetu z piątkowej modlitwy. Rozmowa była o religii. Jego poglądy na inne religie były nieporównywalnie bardziej tolerancyjne niż większości osób w Polsce względem islamu.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@bro
Jakim grzechem?
Przecież to piramidalna bzdura i wymysł KK!
Nie ma i nigdy nie było żadnego grzechu pierworodnego.
To się przecież kupy nie trzyma, to jest wewnętrznie sprzeczne.
Służy to tylko wpajaniu poczucia winy owieczkom, gdyż wtedy łatwiej się je strzyże.
No ale jak ktoś wierzy, w gadające węże zachęcające do spożywania zakazanych jabłek to o czym można tu w ogóle mówić?
Jak w coś takiego uwierzysz to zasługujesz na bycie owcą.

Herstoryk
Gość
Herstoryk

Otóż gdyby fundowany i obsadzony przez syjonistycznych żydów islamofobiczny Gatestone Institute oraz jego polskie echo Euroislam chciały być obiektywne, publikowały by też podobne demaskacje tego, czego uczy się chrześcijańskie dzieci 30+ milionów fundamentalistów w USA, czego uczą maluczkich niektórzy katoliccy katecheci w Polsce, no a zwłaszcza treści w podręcznikach szkolnych małych żydów w Izraelu. Gdzie szkolnictwo dla obywateli-żydów jest ściśle oddzielone od szkolnictwa dla obywateli- Palestyńczyków (i dostające od państwa 6 razy więcej pieniędzy niż to drugie). I gdzie, wg. prof. Nurit Peled-Elhanan z Uniwersytetu Hebrajskiego w Al-Kuds (Jerozolimie), izraelskie podręczniki zawierają silnie rasistowskie treści o Arabach.
Interesujące byłoby też przypomnienie wyników badań poglądów izraelskich żydowskich uczniów przez psychologa George’a Tamarina, zacytowane przez Dawkins’a w jego książce “Bóg Urojony”. Żeby już nie wspomnieć o tym co głosi nt. “gojów” znaczny odsetek izraelskich rabinów.
Ale obiektywizmu nie można przecież oczekiwać od wybiórczych propagatorów fobii i nienawiści, którym nie przeszkadza belka we własnym oku.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

A może by tak Wuj Sam zaorał to pustynne piekło i wywalczył dla wszystkich wolność i demokrację. Przecież zna się na tym jak mało kto.