Nasilają się prześladowania chrześcijan na świecie

Opublikowano: 14.01.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 670

Zajmująca się monitorowaniem sytuacji światowych chrześcijan organizacja Open Doors alarmuje, iż sytuacja wyznawców Chrystusa stale się pogarsza. Niechęć do nich wzrasta zwłaszcza w azjatyckich państwach, w których do głosu dochodzi coraz silniejszy nacjonalizm religijny, czego przykładem są chociażby Indie.

W swoim dorocznym raporcie organizacja Open Doors, monitorująca sytuację chrześcijan w 45 państwach świata, wskazuje na coraz większe szykany, jakimi poddawani są wyznawcy Jezusa Chrystusa na niemal całym globie. Blisko 215 mln z nich ma na co dzień doświadczać poważnych represji, za swoją wiarę w ubiegłym roku życie oddało 1207 osób, natomiast celem ataków stało się blisko 1329 kościołów. Warto przy tym podkreślić, że Open Doors do prześladowań zalicza nie tylko przemoc fizyczną, lecz również utrudnianie dostępu do edukacji, pracy czy opieki medycznej tylko z powodu wyznawanej wiary.

Na szczycie rankingu po raz piętnasty z rzędu uplasowała się Korea Północna, gdzie chrześcijanie muszą żyć w podziemiu i są jednocześnie odcięci od świata, tak jak pozostali mieszkańcy kraju. Drugie miejsce zajęła afrykańska Somalia, a kolejne dwa niearabskie państwa islamskie czyli Afganistan i Pakistan. Sytuacja chrześcijan pogarsza się też w państwach azjatyckich, w których do głosu dochodzi nacjonalizm religijny. Stąd coraz wyższe miejsce w rankingu uzyskują Indie, a także Laos, Bangladesz, Wietnam czy Bhutan.

Jednocześnie warto podchodzić do raportów Open Doors z dużą dozą dystansu, ponieważ zdaniem organizacji sytuacja wyznawców Chrystusa jest dużo lepsza w Arabii Saudyjskiej niż w Iranie, choć Saudyjczycy surowo karzą jakiekolwiek ślady kultu religijnego wykraczającego poza sunnicką wersją islamu.

Na podstawie: pl.radiovaticana.va, opendoors.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Jedr02 14.01.2017 12:32

  W Indiach chrześcijanie prowadzą dość intensywną ewangelizację, są więc zagrożeniem zarówno dla kultury indyjskiej i integralności kraju jako takiego, dziwne żeby nikt nie stawiał oporu. Chrześcijanie są tam wspierani przez zagraniczne podmioty, mają do wykorzystania duże środki finansowe, które wykorzystują do przekupywania biednych(przyjmiesz chrześcijaństwo, damy Ci jedzenie). Problem z nimi jest taki jak z Islamem, uważają że ich racja jest najwyższa, a że rozum tego nie może w żaden sposób potwierdzić to zwalczają wszystko co nie wspiera ich myśli. My mimo że jesteśmy Słowianami to o słowiańskiej wizji świata uczymy się ze źródeł historycznych. Za to wszyscy znamy historie jakiś dośc prymitywnych pustynnych ludów, historie żydowskiego boga, który się obraził na swój lud i zaczął być bogiem dla innych.

 2. Radek 14.01.2017 15:14

  Ale nic nie piszą o prześladowaniu przez chrześcijan… W Indiach wiele mordów dokonują chrześcijanie na hinduistach, ale o tym się nie pisze w europejskiej prasie. Przeważnie w stanie Kerala. Również na północnym wschodzie Indii. Chrześcijanie wymordowali pół świata, a teraz udaje się, że oni są tymi najbardziej ciemiężonymi.

 3. Kaczor3333 14.01.2017 17:02

  Ja też czuję niechęć do chrześcijaństwa choć sam nim jestem. Głównie za sprawą darmozjadów w sukienkach.

 4. Konter 14.01.2017 22:29

  Taaa, tyle że chrześcijanie nie obetną Ci głowy jeżeli nie nawrócisz się na ich religię. Chrześcijaństwo promuje dobre wartości i im więcej osób się do nich stosuje tym lepiej dla otoczenia, i takie mam oto zdanie, ha.

 5. Radek 15.01.2017 04:56

  Islam też ma dobre wartości, ale dużo Muzułmanów się do nich nie stosuje… i w tym problem. Chrześcijanie mają dużo dobrych wartości, ale i tak w porównaniu z niektórymi innymi religiami stanowczo za mało, żeby je niszczyć. I też się do nich nie stosują…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.