Nasi talibowie

Opublikowano: 21.08.2021 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2071

Stało się – talibowie opanowali Afganistan. W kręgu zachodniej cywilizacji uważani są powszechnie za fanatyków religijnych, którzy dążą do podporządkowania wszystkich obywateli jedynie słusznej wizji życia: skrajnie konserwatywnej, nieznoszącej sprzeciwu mieszaniny zapisanych w księgach prastarych nakazów i zakazów. Osiągnąć chcą to przez ścisłe powiązanie z władzą, która te wizje ma w praktyce egzekwować. Nie ma miejsca na realizowanie się kobiet, których rolą jest niewiele więcej ponad siedzenie w domu, rodzenie dzieci i służenie mężowi. Mężczyźni mają zaś pracować zgodnie z wolą bożą, a w razie potrzeby ginąć za kraj. Najmłodsi w przesiąkniętych religiami szkołach uczą się zaś zestawu tych wartości – i żadnych innych, bo inne, jak wiadomo, są złe.

Brzmi znajomo? Tak się składa, że – przy zachowaniu proporcji – od niepamiętnych czasów też mamy w Polsce swoich talibów. Są to religijni obskuranci, chcący przekształcić nasz kraj na podobną – ale zapisaną w innych księgach – krainę. Baby mają płodzić bachory, chłopy zajmować się trzymaniem bab za mordę, a dzieciom – w nieco bardziej nowoczesny sposób – też wkłada się do głów zestaw boskich praw. Nad wszystkim czuwać ma zaś zgraja duchowych wybrańców.

Aby udowodnić, że przeciętny polski biskup prędzej dogada się z talibem niż z nowoczesnym obywatelem Zachodu, przejrzałem pisma koraniczne, upublicznione dokumenty amerykańskiego wywiadu, nagrania Al-Jazeery i książki o talibach. Cytaty najwyższych duchowych przywódców talibów przemieszałem z cytatami polskich hierarchów kościelnych.

Spróbujcie odgadnąć, które są czyje – a się zdziwicie.

1. „W roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim, tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie”.

2. „Zmuszanie kobiet do tego, by pracowały poza domem, może doprowadzić nawet do tego, że będą chciały popełnić samobójstwo”.

3. „Posiadanie kobiety jest jak posiadanie kwiatu róży. Podlewasz go i trzymasz w domu dla siebie, aby na niego patrzeć i wąchać. Nie powinno się wynosić kwiatu, by dawać go do wąchania innym”.

4. „To, co jest wpisane w naturę kobiety, usiłowano przekreślić i odrzucić. To był obraz (…) prawdziwie demoniczny. Takiego potoku złych słów, zaciętości, nienawiści nie pamiętam”.

5. „Spytajcie kobiety o zdanie, a powiedzą, że nie ma żadnego problemu”.

6. „Jeśli Bóg mówi ci, by coś zrobić, to zawsze będzie zadowolony”.

7. „Do heroizmu dojrzewa się codziennie, wypowiadając z coraz pełniejszym zrozumieniem słowa zrodzone w sercu, w kontakcie z żywym Słowem Bożym, przekraczając barierę spojrzenia wiarą na każde z szarych wydarzeń”.

8. „Niestety bez ascezy, bez pracy nad sobą prędzej czy później będziemy skazani na grę naszych namiętności. Asceza praktykowana z miłości, to właściwie codzienny, powolny, systematyczny i trwały rozwój wiary, to droga do coraz większej intymności z Bogiem i ludźmi”.

9. „Europa dzisiaj znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy tu napływały ludy wędrowne z Azji. A teraz jak będzie? Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości”.

10. „Kobietom należy zapewnić środowisko do pracy i nauki oraz obecności w różnych strukturach władzy”.

11. „Ruchy LGBT+ proponują stosowanie metody małych kroków mających na celu wymuszenie powolnej transformacji obyczajowo-kulturowej poprzez stopniowe oswajanie społeczeństwa z zachowaniami uchodzącymi do niedawna za nieakceptowalne i naganne moralnie. Niektóre środki społecznego przekazu wspomagają te projekty, propagując ideologię gender, promując rzekomą atrakcyjność rozwodów, zdrad, rozwiązłości seksualnej, ośmieszając wierność, dziewictwo, czystość i religijność”.

12. „Wolne związki, rozwody, podważenie najbardziej podstawowej roli mężczyzny i kobiety, ucieczka od dzieci, dla których nie chce się mieć czasu i ucieczka przed dziećmi, poprzez rzucanie się w otchłań antykoncepcji i aborcji. Z wszystkim przerażającymi konsekwencjami tych postaw, które znajdują swoje wyraźne przełożenie w postaci danych demograficznych. Wśród ponad dwustu narodów tego świata jesteśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o nasz narodowy byt, w sensie biologicznym”.

I jak Wam poszło?

1. Abp Marek Jędraszewski

2. Mułła Nooruddin Turabi, talibski minister sprawiedliwości

3. Syed Ghaisuddin, talibski minister edukacji

4. Abp Marek Jędraszewski o strajkach kobiet

5. Qudratullah Jamal, talibski minister kultury

6. Mułła Omar przed zamachami z 11 września 2001 r.

7. Abp Józef Michalik

8. Abp Józef Michalik

9. Abp Henryk Hoser

10. Enamullah Samangani, obecny członek talibskiej komisji ds. kultury

11. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+

12. Abp Marek Jędraszewski

Szczerze mówiąc, pracując nad wyborem cytatów większe trudności miałem z eliminacją licznych antykobiecych i homofobicznych wypowiedzi naszych hierarchów niż z wyborem cytatów talibów, którzy w dzisiejszej odsłonie wydają się w wielu sprawach bardziej postępowi od członków Episkopatu Polski.

A skoro nie możemy jako Polacy zrobić nic z tamtymi talibami, to może przynajmniej spróbujmy zrobić coś z własnymi?

Autorstwo: Michał Marszał
Źródło: TygodnikNie.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pawel.r 21.08.2021 08:58

    Wiadomo nie od dzisiaj, że kk to zgnilizna moralna i powszechny rozkład obyczajów. Deliberują nt. aborcji a bergolio jest orędownikiem szczepień i gra do tej samej bramki co who, wef. Każda forma fanatyzmu jest zgubna jaki by nie był. „Nie” jest takim samym fanatyzmem tylko na przeciwnym biegunie niż kk, dla zachowania pozorów polaryzacji, a tańczą zgodnie razem w takt tej samej muzyki próbując zagarnąć całe spektrum społeczeństwa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.