NASA zbada „wiry magnetyczne” na Księżycu

Opublikowano: 20.11.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1144

NASA wyśle ​​statek kosmiczny na powierzchnię Księżyca, aby zbadać jedną z najbardziej niezwykłych i tajemniczych cech naszego satelity. Urządzenie będzie próbowało wylądować w Gamma Reiner, tajemniczym wirze księżycowym, i ma znacznie poszerzyć naszą wiedzę na temat naturalnego satelity Ziemi. Mowa tu o tak podstawowych pytaniach, jak te: w jaki sposób się tworzą i jakie jest ich powiązanie z polem magnetycznym Księżyca?

Agencja podpisała nowy kontrakt z Intuitive Machines na wysłanie statku kosmicznego Nova-C na Księżyc w ramach misji IM0-3, zaplanowanej na 2024 rok. Misja IMO-3 wyśle ​​niemal 100 kg ładunku do regionu Rainer Gamma, wliczając w to sprzęt do pomiaru księżycowego pola magnetycznego. Na pokładzie znajdzie się również rój małych robotów, które stworzą trójwymiarową mapę tego regionu.

Według NASA do 1966 roku naukowcy uważali wiry za kratery. Dopiero sonda kosmiczna Lunar Orbiter II zbliżyła się do nich wystarczająco blisko, aby zmienić myślenie naukowców. W 1972 roku odkryto, że wiry są namagnesowane, przy czym jeden z nich w tajemniczy sposób powodował powstawanie innych wirów po przeciwnej stronie Księżyca. Wiry księżycowe pozostają na razie wielką tajemnicą. Ich badanie może dostarczyć nam ważnych wskazówek na temat pola magnetycznego Księżyca i tego, jak możemy chronić przyszłych astronautów przed wiatrem słonecznym, który uderza w jego powierzchnię.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.