NASA zamierza odkryć sekrety Słońca

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 6

NASA poinformowała o gotowości do wystrzelenia sondy w celu zbadania Słońca.

Specjaliści z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zamontowali na rakiecie nośnej automatyczną stację międzyplanetarną przeznaczoną do badania Słońca. Poinformowała o tym wczoraj na briefingu dla dziennikarzy koordynatorka tego projektu NASA Nicola Fox.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poinformować o umieszczeniu sondy w stożku. Według stanu na dzisiaj stożek został umieszczony na czubku ciężkiej rakiety Delta IV. Został podniesiony dzisiaj rano. Sonda Parker jest gotowa do lotu w kierunku Słońca” — oświadczyła specjalistka z Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Okno startowe do wystrzelenia stacji zostanie otwarte 11 sierpnia, zamknie się 19 sierpnia. Data startu w ostatnich tygodniach była kilkakrotnie przekładana, między innymi w celu dodatkowego testowania oprogramowania systemów sondy.

NASA obiecuje, że misja dokona rewolucji w wyobrażeniu człowieka o procesach zachodzących na Słońcu. Wcielenie w życie tych planów pozwoli wnieść „fundamentalny wkład” w zrozumienie przyczyn „nagrzewania korony słonecznej”, a także pojawienia się wiatru słonecznego (potoku jonizowanych cząstek płynącego z korony słonecznej) i „odpowiedzieć na krytycznie ważne pytania heliofizyki, które już od kilku dziesięcioleci mają najwyższy priorytet” — uważa NASA. Zdaniem jej specjalistów informacja z pokładu aparatu będzie miała ogromną wartość z punktu widzenia przygotowania kolejnych pozaziemskich lotów załogowych, ponieważ pozwoli na prognozowanie „sytuacji radiacyjnej, w której będą pracować i żyć przyszli zdobywcy kosmosu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Tylko czy ujawnią wszystkie dane które zgromadzi sonda?
Czy może przemilczą to co nie pasuje do łatanego od dziesięcioleci modelu grawitacyjnego.

“Gravitational systems are the ashes of prior electrical systems.” – Hannes Alfven

maciek
Użytkownik

Przypomniał mi się dowcip z l.’80
[…]
– Rosjanie polecą n słońce.
– Taaaa. Spalą się.
– Polecą w nocy.

Collega
Użytkownik

NASA znów odkryje aminokwasy i wodę, jako dowód na ewolucyjne pochodzenie życia.