NASA zamierza odkryć sekrety Słońca

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 514

NASA poinformowała o gotowości do wystrzelenia sondy w celu zbadania Słońca.

Specjaliści z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zamontowali na rakiecie nośnej automatyczną stację międzyplanetarną przeznaczoną do badania Słońca. Poinformowała o tym wczoraj na briefingu dla dziennikarzy koordynatorka tego projektu NASA Nicola Fox.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poinformować o umieszczeniu sondy w stożku. Według stanu na dzisiaj stożek został umieszczony na czubku ciężkiej rakiety Delta IV. Został podniesiony dzisiaj rano. Sonda Parker jest gotowa do lotu w kierunku Słońca” — oświadczyła specjalistka z Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Okno startowe do wystrzelenia stacji zostanie otwarte 11 sierpnia, zamknie się 19 sierpnia. Data startu w ostatnich tygodniach była kilkakrotnie przekładana, między innymi w celu dodatkowego testowania oprogramowania systemów sondy.

NASA obiecuje, że misja dokona rewolucji w wyobrażeniu człowieka o procesach zachodzących na Słońcu. Wcielenie w życie tych planów pozwoli wnieść „fundamentalny wkład” w zrozumienie przyczyn „nagrzewania korony słonecznej”, a także pojawienia się wiatru słonecznego (potoku jonizowanych cząstek płynącego z korony słonecznej) i „odpowiedzieć na krytycznie ważne pytania heliofizyki, które już od kilku dziesięcioleci mają najwyższy priorytet” — uważa NASA. Zdaniem jej specjalistów informacja z pokładu aparatu będzie miała ogromną wartość z punktu widzenia przygotowania kolejnych pozaziemskich lotów załogowych, ponieważ pozwoli na prognozowanie „sytuacji radiacyjnej, w której będą pracować i żyć przyszli zdobywcy kosmosu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. donkey 03.08.2018 13:54

  Tylko czy ujawnią wszystkie dane które zgromadzi sonda?
  Czy może przemilczą to co nie pasuje do łatanego od dziesięcioleci modelu grawitacyjnego.

  “Gravitational systems are the ashes of prior electrical systems.” – Hannes Alfven

 2. maciek 04.08.2018 08:24

  Przypomniał mi się dowcip z l.’80
  […]
  – Rosjanie polecą n słońce.
  – Taaaa. Spalą się.
  – Polecą w nocy.

 3. Collega 07.08.2018 07:25

  NASA znów odkryje aminokwasy i wodę, jako dowód na ewolucyjne pochodzenie życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.