NASA prowadzi eksperymenty geoinżynieryjne

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Obserwujący nocne niebo w północnej Norwegii mogli być świadkami niespodziewanego pokazu świetlnego, kiedy w ramach nowego testu agencja NASA rozpyliła na niebie niebieskie i pomarańczowe gazy.

Światła, które dla niektórych wyglądały na „atak obcych”, były w rzeczywistości częścią trwającego eksperymentu NASA nazwanego The Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment (AZURE).

W ramach tej misji NASA twierdzi, że wystrzeliła rakietę testową AZURE – pierwszą z ośmiu tego typu planowanych startów – która ma na celu zbadanie wzorów wiatrów słonecznych.

Jak podała NASA przyciągające wzrok światła zostały stworzone przez uwolnienie do atmosfery dwóch nieszkodliwych gazów – trimetyloglinu oraz mieszaniny baru i strontu – tak aby naukowcy mogli badać ścieżki cząstek w ziemskiej jonosferze.

Zdaniem naukowców eksperyment pomoże również zrozumieć siły stojące za jednym z najbardziej nieuchwytnych zjawisk natury, północnej zorzy polarnej.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gandzimen
Użytkownik
Gandzimen

Haha,od kiedy aluminium,stront i bar sa nieszkodliwe?!!