NASA prowadzi eksperymenty geoinżynieryjne

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 560

Obserwujący nocne niebo w północnej Norwegii mogli być świadkami niespodziewanego pokazu świetlnego, kiedy w ramach nowego testu agencja NASA rozpyliła na niebie niebieskie i pomarańczowe gazy.

Światła, które dla niektórych wyglądały na „atak obcych”, były w rzeczywistości częścią trwającego eksperymentu NASA nazwanego The Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment (AZURE).

W ramach tej misji NASA twierdzi, że wystrzeliła rakietę testową AZURE – pierwszą z ośmiu tego typu planowanych startów – która ma na celu zbadanie wzorów wiatrów słonecznych.

Jak podała NASA przyciągające wzrok światła zostały stworzone przez uwolnienie do atmosfery dwóch nieszkodliwych gazów – trimetyloglinu oraz mieszaniny baru i strontu – tak aby naukowcy mogli badać ścieżki cząstek w ziemskiej jonosferze.

Zdaniem naukowców eksperyment pomoże również zrozumieć siły stojące za jednym z najbardziej nieuchwytnych zjawisk natury, północnej zorzy polarnej.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Gandzimen 20.04.2019 21:41

    Haha,od kiedy aluminium,stront i bar sa nieszkodliwe?!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.