NASA ogłosiła plany powrotu na Księżyc i podboju Marsa

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1902

Amerykańska agencja NASA przedstawiła plany podboju orbity okołoziemskiej, Księżyca i Marsa. W raporcie pt.: „Narodowa Kampania Eksploracji Kosmosu” wyszczególniono kroki, które zapewnią Stanom Zjednoczonym dominację w kosmosie.

Raport NASA powstał w odpowiedzi na podpisaną w grudniu 2017 roku przez Donalda Trumpa dyrektywę Space Policy Directive-1, która wzywa agencję do skoncentrowania swoich wysiłków na eksploracji kosmosu i pozostawienia badań nad Ziemią agencji NOAA i innym. Dokument wskazuje, że partnerstwo publiczno-prywatne pomoże zrealizować wyznaczane cele.

Agencja NASA chce wykorzystać Międzynarodową Stację Kosmiczną dla dalszej komercjalizacji orbity okołoziemskiej i lepszego zrozumienia wpływu przebywania w kosmosie na zdrowie człowieka. NASA chce również rozwijać nowe technologie, które pozwolą zrealizować przyszłe misje w odległym kosmosie.

Rząd USA pozostanie głównym partnerem w projekcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej aż do 2024 roku. Po tym czasie, część lub nawet całość stacji zostanie przekazana prywatnym firmom. Będzie to pierwszy krok NASA w kierunku pobudzenia konkurencyjności i innowacyjności.

Kolejne cztery kroki będą koncentrować się na projekcie załogowej stacji kosmicznej Lunar Orbital Platform-Gateway, która zostanie umieszczona na orbicie Księżyca i będzie obsługiwana przez załogowy statek kosmiczny Orion Multi-Purpose Crew Vehicle. Przyszła księżycowa stacja kosmiczna ma radykalnie wydłużyć czas misji, ale będzie też stanowić istotny element w eksploracji Księżyca.

Zgodnie z raportem, pierwsza załogowa misja z wykorzystaniem Oriona odbędzie się w 2023 roku, natomiast lądowanie na Księżycu nastąpi w kolejnych latach, najpóźniej do 2030 roku. Księżycowa stacja Lunar Orbital Platform-Gateway pozwoli testować nowe technologie oraz badać wpływ lotów kosmicznych na zdrowie ludzi.

Jeszcze zanim NASA wyląduje na Księżycu, agencja planuje nawiązać współpracę z partnerami komercyjnymi i międzynarodowymi w zakresie zrobotyzowanych misji, mających na celu eksplorację i pobranie próbek, a także w przygotowaniach do budowy pierwszych osad, które pozwolą na stałą obecność ludzi. Gdy to już nastąpi, NASA zajmie się badaniem i wykorzystaniem zasobów Księżyca.

Nasz naturalny satelita będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłych misji na Marsa. NASA chce tam dotrzeć w latach 30. bieżącego wieku i z pomocą nowych technologii, zorganizować załogową misję na Czerwoną Planetę oraz zbudować tam pierwsze kolonie. Zapoczątkuje to erę eksploracji całego Układu Słonecznego, a w odległej przyszłości być może nawet innych systemów gwiezdnych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NewAtlas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Czyli zimnej wojny z Rosją ciąg dalszy. Znowu kasa jest potrzebna to się będzie mydlić oczy publice, że się gdzieś poleci, coś się zbada. A do dzisiaj nie ma satelity szpiegowskiego wokół księżyca, który by potwierdził, że pierwsze lądowanie wogóle miało miejsce a nie była to tylko mistyfikacja w celach propagandowych.