NASA może sprowokować inwazję kosmitów

Opublikowano: 08.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1357

Naukowcy z Oksfordu obawiają się, że wysiłki amerykańskiej agencji NASA, mające na celu komunikowanie się z kosmitami mogą być niebezpieczne.

Specjaliści z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii biją na alarm w związku z planami NASA dotyczącymi wysłania danych lokalizacyjnych i innych informacji w kosmos, ostrzegając, że wysiłek może mieć niebezpieczne niezamierzone konsekwencje, w tym sprowokować inwazję kosmitów.

Chodzi o planowany projekt Lighthouse in the Galaxy – „Latarnia w Galaktyce”, transmisję danych prowadzoną przez zespół badawczy NASA w celu powitania „inteligencji pozaziemskich”. Amerykańska agencja kosmiczna chce przesłać sygnał z Teleskopu Allena Instytutu SETI w Kalifornii oraz chińskiego 500-metrowego Spherical Radio Telescope (FAST). Będzie zawierał takie informacje, jak skład biochemiczny życia na Ziemi, położenie Układu Słonecznego w Drodze Mlecznej w odniesieniu do czasu, cyfrowe obrazy ludzi oraz zaproszenie kosmitów do odpowiedzi. Projekt obejmuje zdigitalizowane obrazy ludzi i Układu Słonecznego do wyemitowania w przestrzeń kosmiczną.

Anders Sandberg, starszy pracownik Oxford’s Future of Humanity Institute (FHI), twierdzi, że taka transmisja może być ryzykowna. Mówi, że w mało prawdopodobnym przypadku, gdy obca cywilizacja otrzyma wiadomość, odpowiedź może nie być tylko przyjaznym powitaniem. Inny naukowiec z Oksfordu, Toby Ord, zasugerował, aby przed wysłaniem sygnałów do kosmitów odbyła się publiczna debata. Dodał, że nawet słuchanie nadchodzących wiadomości może być niebezpieczne, ponieważ można ich użyć do zwabienia Ziemian w pułapkę.

Ord twierdzi, że nie ma naukowego konsensusu co do równowagi między pokojowymi i wrogimi cywilizacjami w galaktyce. Biorąc pod uwagę, że negatywna strona może być znacznie częstsza niż pozytywna, wydaje się, że nie jest to dobra sytuacja dla aktywnych kroków w celu nawiązania kontaktu.

W przeszłości słabsze sygnały były przesyłane w kosmos przy użyciu wcześniejszych technologii, takich jak wiadomość Arecibo wysłana w 1974 roku. Rosyjscy naukowcy przeprowadzili serię takich transmisji pod nazwą „Wyzwania kosmiczne” w latach 1999 i 2003. Sandberg zasugerował, że „kosmici mogą już otrzymywać różne wiadomości wysyłane przez Ziemian z różnych powodów”. Chodzi głównie o transmisje radiowe, któe sieją sygnał od lat czterdziestych XX wieku.

Źródło: InneMedium.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. 8artosh 09.05.2022 08:06

  NASA, z żydowskiego OSZUSTWO, ze swoim niedorozwojem mentalno-technologicznym, może, co najwyżej, porozśmieszać kosmitów.

 2. X3na 11.05.2022 18:43

  > Będzie zawierał takie informacje, jak skład biochemiczny życia na Ziemi, położenie Układu Słonecznego w Drodze Mlecznej w odniesieniu do czasu, cyfrowe obrazy ludzi oraz zaproszenie kosmitów do odpowiedzi. Projekt obejmuje zdigitalizowane obrazy ludzi i Układu Słonecznego do wyemitowania w przestrzeń kosmiczną.

  A co zawierały przekazy Arecibo i płytka Voyagera? Czy oby nie to samo?

 3. agama 14.05.2022 16:15

  jak widać przynajmniej w tej części kosmosu są rasy na tyle inteligentne i pokojowe, że z planetą morderców i idiotów nie chcą mieć do czynienia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.