NASA konstruuje żaglowiec do badania Wenus

Opublikowano: 29.08.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 589

Specjaliści z NASA projektują żaglowiec na kołach, którego sprzęt będzie zasilany energią baterii słonecznych. Według zapowiedzi naukowców, aparat będzie pracował na Wenus przez miesiąc.

Trzykołowy żaglowiec o wysokości kilku metrów będzie przemieszczał się pod wpływem wiatru. Chociaż prędkość wiatru na Wenus jest bardzo niewielka (mniej niż 1 m/s), przy ogromnym ciśnieniu atmosferycznym strumień powietrza może być wystarczająco silny do przemieszczania żaglowca.

Do tej pory jedynie radziecka automatyczna stacja międzyplanetarna Wenus-13 pracowała na powierzchni Wenus nieco ponad 2 godziny.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.