NASA komercjalizuje niską orbitę okołoziemską

Opublikowano: 01.05.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 535

Przed kilkoma miesiącami NASA poinformowała o przedłużeniu misji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Teraz Agencja zwróciła się do prywatnych przedsiębiorstw, naukowców i wszystkich zainteresowanych o składanie propozycji dotyczących komercyjnego wykorzystania ISS oraz niskiej orbity okołoziemskiej (LEO).

Propozycje można przesyłać do 30 czerwca. NASA chce się dowiedzieć, w jaki sposób może w większym stopniu, za pomocą ISS, pomóc przemysłowi kosmicznemu w całkowicie samodzielnym wykorzystywaniu LEO.

Działania takie mają na celu zwolnienie NASA z obowiązku obecności na LEO. Agencja chce zająć się eksploracją głębszych części przestrzeni kosmicznej i całość działań w pobliżu Ziemi pozostawić w rękach prywatnych. Dlatego też jest zainteresowana w zredukowaniu lub całkowitym usunięciu przeszkód w komercyjnym wykorzystanie LEO.

Wśród wysłanych do NASA propozycji powinny znaleźć się m.in. opis prywatnych działań i innych aktywności prowadzonych na ISS, które będą miały znaczenie dla przyszłego rozwoju przemysłu kosmicznego, opis działań załogowych zarówno na ISS jak i na innych stacjach kosmicznych, opis barier, które obecnie uniemożliwiają osiągnięcie wspomnianych wcześniej celów oraz opis działań, jakie może przeprowadzić NASA by ułatwić przemysłowi kosmicznemu wykorzystywanie LEO w większym stopniu. NASA zastrzega, że w przyszłości prawdopodobnie będzie chciała prowadzić działania na LEO, dlatego też Agencja domaga się też opisu zasobów, które będzie musiała nabyć od przemysłu kosmicznego, by już po zakończeniu działalności ISS móc wysyłać swoich naukowców na komercyjne stacje kosmiczne.

Agencja przypomina też, że prywatne załogi na ISS będą musiały przestrzegać obowiązujących tam przepisów.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: NASA
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.