Narzędzie umożliwia odczuwanie wszechświata

Opublikowano: 23.03.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 629

Poznanie Boga i obcowanie z jego mocą było i jest wiecznym pragnieniem ludzkości. Od najdawniejszych lat człowiek próbował zrozumieć otaczający go świat i czcił siły nim rządzące. Począwszy od rytuałów w których pradawni magowie wprowadzali się w trans aby móc porozmawiać z duchami czy szukać u nich wiedzy i inspiracji zakończywszy na modlitwach współczesnych mnichów i kapłanów, sposób obcowania z siłami nadprzyrodzonymi ulegał zmianie choć rdzeń pozostawał niezmieniony. Tylko odpowiednie warunki i sposób przygotowania się do modlitwy czy rytuału skutkował doświadczeniem przepływu energii, a osoby tego doświadczające opisywały to jako uczucie zrozumienia wszechświata, świadomość obecności potężnej siły, przepełnienie szczęściem zmieszane z dozą mistycyzmu i czymś transcendentalnym co ciężko opisać ludzkimi słowami. Tą sprawą zajął się doktor Michael Persinger Neurobiolog z Uniwersytetu z Sudbery urodzony w 1945 roku, który postanowił przyjrzeć się odwiecznemu pragnieniu poznania i odczucia Boga, siły nadprzyrodzonej i szeroko rozumianego mistycyzmu u ludzi. Hełm Boga, bo tak nazwane zostało urządzenie, działał tak, aby subtelnie pobudzać poszczególne obszary prawej półkuli mózgu nie za silnymi zmiennymi polami magnetycznymi. Doktor Persinger mówił, że informacje kodowane w tych polach magnetycznych wykorzystują „sygnaturę elektromagnetyczną doświadczenia, które mózg generuje podczas różnego rodzaju stanów. Urządzenie naśladowało za pomocą pobudzania poszczególnych obszarów mózgu zmiennym polem magnetycznym moment, w którym dane obszary były pobudzane w naturalnie występującym stanie.

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.