Narodowy Marsz Życia w Warszawie

Opublikowano: 25.03.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 984

Wczoraj z placu Zamkowego w Warszawie wyruszył pierwszy Narodowy Marsz Życia. Organizatorem marszu jest Chrześcijański Kongres Społeczny. W marszu wzięły udział polskie rodziny oraz organizacje pro-life z całej Polski.

Wśród postulatów uczestników były m.in. prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wsparcie dla naturalnej rodziny oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci. Uczestnicy pochodu domagali się również jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

“Wierzymy, że ten rok może być kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, a szczególnie w przypadku eugenicznym. Rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy. Mają większość w Sejmie i Senacie, mają większość przekonanych w sprawie ochrony życia posłów i senatorów, mają w Parlamencie gotowy do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy, mają gotowy projekt stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, mają media publiczne, które mogą być doskonałym forum prezentacji racji na rzecz życia i miejscem spokojnego dialogu z widzącymi to inaczej” – napisali organizatorzy na “Facebooku”.

Marsz wyruszył o godz. 13.00. Poprzedziła go msza św. w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przed wyruszeniem uczestnicy marszu zaśpiewali hymn narodowy. Na początku pochodu odczytano też list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którym prezydent wyraził przekonanie, że życie ludzkie będzie coraz bardziej chronione.

Uczestnicy marszu nieśli transparenty z hasłami: „Polska rodziną silna”, „głośmy radość życia”; „miłosierni za nienarodzonych”; „miłość zwycięży” oraz „Ruch Prawdziwa Europa za życiem”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Rozumiem, że organizatorzy i uczestnicy marszu zrzucą się na nieuleczalnie chore dzieci (mam na myśli te dzieci, które ze względów medycznych można jeszcze poddać aborcji) oraz będą utrzymywać je oraz ich opiekunów?

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Taaak, a później będziemy mieli drugą Rumunie w latach 70-tych..
Ceausescu w roku 1969 wprowadzil calkowity zakaz aborcji i dodatkowo jeszcze wycofal prezerwatywy ze sprzedaży?
Efekt – wzrost przyrostu naturalnego o 100% oraz 3 miliony niechcianych dzieci które w ciagu 20 lat wychowyaly się w domach dzieckach, które wcale nie były ostojami rodzicielskiej miłości.

Jeśli chcą żeby sytuacja się powtórzyła to niech powiedzą wprost: “Chcemy więcej dzieci niepełnosprawnych i więcej niechcianych dzieci w oknach życia” Bo dokładnie taki byłby efekt ich zakazu.