Narodowy Kościół Islandii nadal traci wiernych

Opublikowano: 14.11.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Liczba Islandczyków, którzy nie są zarejestrowanymi członkami żadnej organizacji religijnej, wzrosła ponad dwukrotnie od 2010 roku. Około jedna trzecia ludności, czyli 111 000 osób, nie należy do Kościoła Narodowego (Þjóðkirkjan), informuje “Kjarninn”. Dane pochodzą z Urzędu Statystycznego.

Liczba osób niezarejestrowanych w żadnej organizacji religijnej na Islandii rośnie, a liczba osób zarejestrowanych w Kościele Narodowym Islandii maleje.
W 1992 r. 92,2% populacji było zarejestrowanymi członkami Kościoła Narodowego (znanego również jako Ewangelicko-Luterański Kościół Islandii). W ciągu sześciu lat, liczba ta spadła poniżej 90%, osiągając historyczne minimum poniżej 80% w 2009 roku, chociaż całkowita liczba członków nadal rosła do tego roku, osiągając szczyt 253 069 osób.

Pod koniec zeszłego roku, łączna liczba członków Kościoła wynosiła poniżej 70% populacji (236 481 osób).

Zgodnie z prawem obowiązującym w Islandii, organizacje religijne otrzymują od rządu fundusze pochodzące z podatków, na podstawie liczby zarejestrowanych członków.

Autorstwo: m.m.n
Na podstawie: Kjarninn.is
Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o