Naród Polski w głębokim szoku – lista pytań rośnie

Opublikowano: 10.04.2010 | Kategorie: Polityka

Liczba wyświetleń: 3569

W dniu dzisiejszym o godz. 8.56 prezydencki samolot TU 154 rozbił się niedaleko wojskowego lotniska w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie wraz załoga zginęli. Lecieli na obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

Zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką, zginęła część elity politycznej Polski, zginęli wysokiej rangi duchowni i oficerowie Wojska Polskiego, w tym Szef Sztabu Generalnego oraz dowódcy wszystkich rodzajów sil wojskowych w Polsce jak i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zginął Szef IPN i przedstawiciele rodzin katyńskich.

Na pokładzie było 88 pasażerów oraz 8-osobowa załoga samolotu. Wiadomości nie są jak na razie dokładne. Media podają informacje o 96 ofiarach katastrofy.

Nie ulega wątpliwości, iż jeszcze nigdy we współczesnej historii Polski i świata nie zdarzyła się tego typu tragedia, w której aż tak dużo czołowych osobistości państwowych jednocześnie zginęło. Nie można sobie nawet wyobrazić, jak wielkie znaczenie dla Polski i Świata ma ta katastrofa.

Jest to przede wszystkim wielka tragedia rodzin i przyjaciół ofiar katastrofy oraz wielki szok dla narodu polskiego. Bardzo symbolicznym jest fakt, że do katastrofy doszło w pobliżu miejsca gdzie 70 lat temu została zamordowana polska elita intelektualna.

Oto co udało nam się zebrać z chaotycznie przekazywanych przez media informacji:

– We wczesnych godzinach rannych do lądowania na lotnisku w Smoleńsku podchodzi transportowy IŁ. Samolot dotyka płyty lotniska, lecz dostaje rozkaz opuszczenia pasa i lądowania na innym lotnisku.

– Około godz. 8.40 Polski samolot rządowy próbuje lądować. Podchodzi 4 krotnie do lądowania. Przy 4 próbie, o godz. 8.56 samolot znajduje się na wysokości kilkunastu metrów, mając niewłaściwą pozycję – 70 metrów na bok od osi pasa startowego, choć na początku podawano iż samolot rozbił się w odległości 2 km od pasa do lądowania. Dziwne jest to ze szczątki samolotu rozrzucone są na odległość 1 km od miejsca katastrofy, choć leciał tuz nad drzewami. Samolot wykonuje nie wytłumaczalny skręt, przez co zahacza o antenę naziemną i stojące obok drzewa, co doprowadza do katastrofy. Samolot staje w płomieniach.

– Świadek zeznaje, iż pożar był niewielki a wybuchu nie słyszał. Słyszał jedynie głuchy stuk.

– O godz. 9.36 pożar zostaje ugaszony.

– Polski reporter przypadkiem znalazł się na obrzeżach lotniska w 10 minut po katastrofie. Zaczął nagrywać przyjazd wielu rządowych samochodów (w 10 minut po katastrofie!). Kierując się przeczuciem ukrywa taśmę z nagraniem. W kilka minut później zostaje zatrzymany pod pretekstem nieważności wizy. Pracownicy służby bezpieczeństwa chcą mu odebrać sprzęt ale przekonuje ich, ze nie miał taśm do nagrywania. W kilka godzin później zostaje zwolniony.

– Godz. 9.41 – rosyjskie media informują o katastrofie oraz że nikt nie przeżył.

– Prezydent Miedwiediew powołuje specjalną komisję, mającą zbadać przyczyny katastrofy. Komisji przewodzi osobiście premier Putin. Jednocześnie rozpoczyna się śledztwo prokuratorskie, z paragrafu mówiącego o naruszeniu przez pilota samolotu bezpieczeństwa lotu (sic!).

W całej tej sytuacji są same tylko niejasności i powstaje coraz więcej pytań, na które należy jak najszybciej odpowiedzieć:

1. Nieznane nam są przypadki aby służba bezpieczeństwa dopuściła do wspólnego lotu Prezydenta, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i całego szefostwa sztabu oraz ważnej części elity politycznej. Kto i dlaczego na to pozwolił?

2. Dlaczego rosyjskiemu samolotowi zakazano lądowania mimo, że już znajdował się na płycie pasa do lądowania a polskiemu samolotowi dano wybór?

3. Wojskowe lotnisko w Smoleńsku spełnia wszystkie rosyjskie normy lotnicze. Mówi się jednak o braku najnowszych urządzeń naprowadzających. Nie znaczy to jednak, że nie ma ich tam w ogóle. Są boje naprowadzające i radary oraz jest komunikacja z wieżą lotów. Jak w takim razie samolot mógł się znaleźć aż 70 metrów z boku pasa do lądowania?

4. W mediach podaje się wiadomości o słabej widoczności. Relacje telewizyjne z miejsca wypadku pokazują jednak, iż była ona na tyle dobra aby kręcić materiał z odległości nawet kilkuset metrów. Pilot nie mógł nie widzieć drzew i anteny naziemnej. Co się w takim razie stało?

5. Dlaczego władze Rosji tak pospiesznie informują o błędzie jednego z najbardziej doświadczonych z polskich pilotów, od razu wszczynając śledztwo z odpowiedniego paragrafu?

6. W końcu ostatnie pytanie – jak to możliwe żeby samolot znajdujący się na wysokości zaledwie kilkunastu metrów tak doszczętnie się rozbił? Drzewostan w okolicy jest rzadki i z niewielkimi drzewkami. Co przyczyniło się aż do takiej skali katastrofy? Niedawno w Holandii zdarzył się podobny wypadek i prawie wszyscy ocaleli.

W naszych mediach kładzie się duży nacisk na “godne podziwu” zachowanie Miedwiediewa i Putina, którzy jako pierwsi to i jako pierwsi tamto, jednocześnie pomijając czy też bagatelizując powyższe fakty. Zaledwie 2 godziny później inny świadek mówi już o dużej kuli ognia, gdzie jednocześnie z miejsca wypadku relacjonuje się, iż pożar ugaszono błyskawicznie… Informacje są rażąco sprzeczne. Miejmy nadzieje, iż tym razem prawda wyjdzie na jaw. Jest to tak dla nas – Polaków – bardzo ważne jak i jest to ważne dla całego świata. Konsekwencje tego, co się stało mogą być dużo bardziej znaczące niż przypuszczamy.

Źródło: Globalna Świadomość

KOLEJNE PYTANIA Z RÓŻNYCH MIEJSC SIECI

1. Jakie decyzje i procedury zostały wprowadzone po katastrofie CASY, co do ilości wysokiej rangi urzędników, systemów naprowadzania, stanu technicznego, etc? Kto za to opowiada?

2. W jakim celu Tusk z Putinem przechadzał się w noc przed katastrofą po lesie, w którym rozbił się samolot? O czym rozmawiali?

3. Dlaczego komisja badająca przyczyny wypadku, której przewodniczy Putin, składa się z samych Rosjan? Dlaczego do komisji nie dopuszczono Polaków?

4. Dlaczego samolot, który godzinę wcześniej przyleciał z polskimi dziennikarzami nie miał problemów z lądowaniem? A nikt tej mgły tam nie widział?

5. Skąd w chwilę po tragedii pewność, że nikt nie przeżył, zawsze szuka się ofiar przez dłuższy czas. Brak ambulansów?

6. Czy polscy prokuratorzy będą przy oględzinach czarnych skrzynek?

7. Czy nagranie rozmowy pilota z kontrolerami lotów i zawartość czarnych skrzynek zostaną upublicznione? Jeśli nie – to dlaczego?

8. Schetyna i Pawlak litościwie odstąpili swoje miejsca w samolocie, o tym nikt nie raczy wspominać. Kim jest Schetyna i Pawlak w tej grze chyba tłumaczyć nie trzeba. Kto jeszcze się nie pojawił?

9. Dlaczego leciał wiceminister spraw zagranicznych?

OD REDAKCJI WM

Przedstawiamy różne poglądy i punkty widzenia – “za” i “przeciw”, by czytelnicy mogli wyrobić sobie obiektywny pogląd.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

23 komentarze

 1. jackiedaniels 10.04.2010 16:47

  Ruskim samolotem, na ruskim lotnisku, lecac na rocznice pomordowanych przez RUSKICH. I nikt mi nie powie ze to przypadek bo przypadkow nie ma! I zapewne prawdy tez sie nie dowiemy albo wyjdzie na jaw po paru latach tak jak i z katyniem bylo. SPRAWA MOCNO SMIERDZI.

 2. LeeFu 10.04.2010 17:26

  Straszna tragedia…ALe dwie rzeczy mnie dziwia
  1- Czemu nie wpuscili polskich reporterow ( tak zazwyczaj robia z katastrofami ufo albo prototypow)
  2- Jak mogl zachaczyc k*@^& o drzewa !!! Jak wielkie musialy by byc drzewa?! Nawet we mgle pilot wie jak wysoko jest… By uderzyc w drzewo to albo dziobem juz sie rozbijajac bo inaczej sie poprostu nie da?CO ogonem zachaczyl..>W schodzacej trajektori jest to poprostu nie mozliwe !
  3- Nie chcem orzekac ale jest wielu ktorzy PO tej tragedii wielu moglo by skorzystac *(Mowie tu o wew i zew sprawach!!!) Nie zapominajac tez o katastrofie SIkorskiego wkoncu prezz ruskich zrobiona. Pozdrawiam

 3. LeeFu 10.04.2010 17:33

  Sa juz dwie czarne skrzynki ale zgadnijcie kto je zbada pierwszy ? Rosjanie… Nie musze mowic ale jak sie ma troche czasu to mozna napewno w nia jakos ingerowac majac do pomocy najnowoczesniejszy sprzet itp….

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7753504,Odnaleziono_czarna_skrzynke_z_samolotu_prezydenckiego.html

 4. Jaskolka 10.04.2010 17:37

  Jak dla mnie równiez sprawa nieco śmierdzi, niestety nie można nic napisac, bo zaraz słychac odgłosy niezadowolenia. Na onecie moderują komentarze, napisałam obiektywną, chłodną ocenę sytuacji w komentarzu, niestety nie został opublikowany. Być może dlatego, że nie było ochów i achów w stronę Putina i Miedwiediewa.

 5. jackiedaniels 10.04.2010 17:38

  Noo a potem sie dowiesz ze i tak byly popsute i nikt by ich nie zbadal.

 6. jackiedaniels 10.04.2010 17:47

  Aaa i dziwi mnei bardzo to ze rosjanie tak mocno podkreslaja ze ostrzegali polskiego pilota… czyzby probowali zatuszowac sprawe?

 7. nr 10.04.2010 18:00

  moim zdaniem ta sprawa smierdzi, mysle ze prezydencki samolot zderzyl sie z ufo i dlatego taka tajemnica.

 8. qazsew 10.04.2010 18:08

  Nie zapomnijmy że był remontowany niedawno w Rosji w “najnowocześniejsze” urządzenia, co im szkodziło wstawić “dodatkowe” zdalne sterowanie samolotem z ziemi.

 9. Patka 10.04.2010 18:16

  Co do czarnych skrzynek .. właściwie to dlaczego oni pierwsi je dostają , badają sprawę?! zresztą i tak się nie dowiemy prawdy..

 10. draken 10.04.2010 23:28

  Dokładniej analizując temat, trzeba by zadać pytanie co rosjanie mogliby zyskać dzięki tej katastrofie. W/g mnie rosjanom nie jest na rękę to co się wydarzyło, dzięki temu teraz cały świat zacznie się interesować Katyniem, i tym co się tam wydarzyło 70 lat temu. A dla nich nie zależy na rozgosie tamtych wydarzeń. Dlatego staraja się jak mogą przy współpracy z nami.

 11. zbyk 11.04.2010 12:15

  wiadać, że jedni zbyt łatwo wierzą we wszystko co jest w tv, a inni nie chcą wierzyć w nic. po prostu ze skrajności w skrajność.
  Pytania postawione w tym artykule są dość mocno naciągane.
  Moje objekcje na ich temat:
  ad. 1. “Kto i dlaczego na to pozwolił?” wszystko sie rozbija o budżet. gdyby Polska miał więcej pieniędzy to by nie latała starymi maszynami i nie wszyscy w jednej na raz. po drugie nie ma przepisów zakazujących takich praktyk. ale zdrowego rozsądku też nie ma..

  ad. 2. nikomu niczego nikt nie zabraniał. kontroler tylko odradzał lądowania. ostateczne decyzje podejmuje załoga samolotu

  ad. 3. mgła, mgła, mgła! Lotniska cywilne które mają najnowocześniejsze systemy naprowadzania są sparaliżowane w czasie mgły, a wy oczekujecie, że na lotnisko bez takiego systemu olbrzymi i stary samolot bez problemów wyląduje.

  ad. 4. mam wrażenie, że autor nie ma pojęcia jak się “zachowuje” mgła. To, że ok. godz. 10 było powietrze przejrzyste absolutnie nie znaczy, że godzine wcześniej było tak samo!! Mogło być mleko zamiast powietrza i potwierdzili to dziennikarze którzy lądowali wcześniej mniejszym samolotem (notabene też nie za pierwszym podejściem).

  ad. 5. Bo tak skonstruowane jest prawo że przy KAŻDYM tego typu wypadku MUSI zostać wszczęte takie śledztwo z urzędu! Mieliby łamać prawo bo to polski prezydencki był?

  ad. 6. fizyka! Tu-154 może ważyć ponad 100 ton. zakładając że podchodził do lądowania z prędkością 260km/h to energia z jaką dotknął ziemi mogła być równa wybuchowi 64kg trotylu! jeśli prędkość była większa to automatycznie znacznie więcej. Samolot to blaszana puszka, w której siedzieli ludzie o łącznej masie powiedzmy 8 ton. na każdą osobę w momencie upadku może zadziałać siła ok. 200kJ. to tak jakby udeżył w Ciebie samochód jadący ponad 70km/h. więc nic dziwnego, że po spotkaniu z masą blachy i innego sprzętu, do identyfikacji niektórych porzebne będą badania kwasu deoksyrybonukleinowego.
  pozdrawiam

 12. inna20 11.04.2010 12:50

  To było zaplanowane morderstwo, co od razu widać. Czy trzeba tutaj jeszcze coś więcej dodawać?
  I dziwne ze lecial Skrzypek … zacznie sie wypompowanie miliardow z banku.

 13. LeeFu 11.04.2010 14:37

  Jesli to zamach to wykorzystane zostaly “wspaniale atuty” stanu maszyny…. Stare, Rosyjskie , Oblatane, Ciezkie + Pogoda itp…Jestem tak 60% na wypadek do 40 % z kilku powodow sporo osob moglo na tym zyskac oraz uzyskac wladze w Polsce i nie tylko oraz z natury narodu naszego… Ciezko cos oceniac ale podejrzewam ze wiecej faktow bedzie pozniej…Szkoda ze jak okaze sie ze to zamach to bedzie kryte jak prawda o WTC…Pz

 14. zbyk 11.04.2010 15:50

  i jeszcze wkurza mnie, że dziennikarze (i LeeFu) mają dziwne pretensje, że nie można było wejść na miejsce katastrofy! wszyscy wielce chcą wyjaśnienia co się tam stało a nie widzą niczego złego w stadzie dziennikarzy latających po lesie z kamerami i wdeptujących w ziemię dowody rzeczowe i szczątki ofiar!! Gdyby nikt terenu nie zabezpieczył to byłóby larum że nie da sie ustalić przebiegu wypadku bo miejsce zostało naruszone. Zastanówcie sie czasem ludzie, bo jak niektórych słysze/czytam to sie nóż w kieszeni otwiera

 15. massab 11.04.2010 16:33

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100410&typ=ks&id=ks19.txt

  Samolot podczas próby powtórnego lądowania doznał celowej lub przypadkowej awarii. Pilot, nie mogąc opanować maszyny, rozpoczął spuszczanie paliwa. Gdyby bak był pełen, huk i pożar byłyby znacznie potężniejsze, a zwłok żadnych by nie było (a podobno zidentyfikowano ich kilkadziesiąt). Pilot był świetnie doświadczony i nigdy nie wykonałby tak niebezpiecznego manewru, gdyby w całości panował nad samolotem. Dlatego, wiedząc co się święci, rozpoczął spuszczanie paliwa.

  Rosjanie nie podali informacji, jakoby wieża na lotnisku dostała sygnały, iż w samolocie jest awaria. Pozostaje to w ukryciu. Dlatego katastrofa musiała być sabotażem.

 16. massab 11.04.2010 16:39

  Dodam jeszcze, iż tezie o złym stanie technicznym maszyny przeczy fakt, iż, po pierwsze w cale nie jest ona stara (30 lat dla samolotu to niewiele) i takimi samymi Tupolewami lata się na świecie, a po drugie w zeszłym roku samolot ten przeszedł gruntowny remont i modernizację oraz otrzymał szereg atestów. Ponadto, przed każdym tego typu lotem stan techniczny maszyny jest dokładnie badany.

 17. FL170 11.04.2010 16:55

  Widać właśnie jak Ty się znasz.

  TU-154M nie ma systemu zrzutu paliwa. “Świetnie doświadczony”, ta – i to w lotnictwie właśnie zgubiło już niejednego – rutyna i “doświadczenie”.

  “Nie jest stara”, ale jednak LOTowskie 767 wymieniają, a mają 20 lat. “Takimi samymi Tupolewami lata się na świecie” – to ciekawe dlaczego EASA wprowadziła zakaz operacji na tych samolotach na terenie UE (z wyjątkami) – chyba, że wg Ciebie to też sabotaż?

 18. jon 11.04.2010 17:15

  Najprawdopodobniej Kaczyński zrobił to co w Tbilisi, tylko tam pilot nie posłuchał, wg mnie nie ma co doszukiwać się teori spiskowych. A co do nie wpuszczonych dziennikarzy – chcielibyście oglądać zdjęcia trupów w necie/TV? Trochę godności…

 19. FL170 11.04.2010 17:16

  Dodam jeszcze, iż na razie, to nie wiadomo co byłą przyczyną wypadku, a Ty już zbijasz tezę awarii.

  Masz dane z rejestratorów? Masz zapis z korespondencji statku PLF101 ze służbami ATS? Wiesz jakie wyposażenie jest na tym lotnisku? Wiesz co to jest podejście 2 NDB albo PAR? Obawiam się, że nie.

  A poza tym, gdyby ważny resurs (atest to może mieć pasta do zębów) oznaczał bezawaryjność, nie byłoby na świecie wypadków lotniczych.

 20. jackiedaniels 11.04.2010 17:22

  Pytanie nr 5:
  Skąd w chwilę po tragedii pewność, że nikt nie przeżył, zawsze szuka się ofiar przez dłuższy czas. Brak ambulansów?
  Co prawda to prawda, przy jakimkolwiek wypadku wzywa sie karetki a tu od razu ich uśmiercili.

 21. LeeFu 11.04.2010 20:11

  Sorx za bledy ale pisalem z dosc chaotycznymi myslami i ekscytacja. Pz

  OD REDAKCJI: Prosimy nie dublować we wszystkich wątkach o katastrofie identycznych komentarzy. Dobrze? Z pięciu identycznych zostawiliśmy jeden (patrz: regulamin punkt 8)

 22. LeeFu 12.04.2010 17:36

  Strona NWo zablokowana i prawdopodobnie zablokuja reszte….
  Ja postanowie napisac to co mi oraz innym moim znajomym nie pasuje i kto moglby skorzystac na tym…
  1- Kamorowskiemu – probna prezydentura ktora mu przedluza idioci mowiac “oj milo mowil i byl miesiac to dajmy mu sprobowac
  2 – Walesajacy Lesiu – Nie ma dwoch przeciwnikow i ludzi mogacy powiedziec jak bylo itp oraz IPN zostanie wyssanny
  3- Totalna wladza w kraju
  4- Wladza nad wojskiem bo zastepcow mozna bylo zmieniac miesiace wczesniej na swoich itp – to sie zreszta okaze
  5- Wladze nad NBP i wejscie euro bo jedyni przeciwnicy wprowadzenia EURO zgineli….
  6- Zemsta Putttaty – wiemy kim byl i jak byl, a dziwny jest fakt ze nagle sie z niego taki ckliwy czlowiek zrobil
  7-NIby pojednanie z druga strona czerwona to kolejne szanse na przejmowanie wladzy przez sluzby i latwiejsze jej wprowadzanie

 23. LeeFu 12.04.2010 17:44

  8- Premium ma kogos kto podpisze wszystko wlacznie z nowa ustawa o IPN
  9- Unia europejska – sprawa wynikajaca ze scenogramow dot. powolania Kruzka na przewoda UE i opis jak KLusk juz oglaskany a Kaczynskiego trzeba jeszcze ustawic i nauczyc- jesli ktos ma link to prosze wkleic
  10- Wspolpraca ROsyjsko – niemiecka i ROsyjsko – EU *( Nord stream sprawa np) oraz RUS – PL
  11- Idealne oslabienie struktur do wprowadzania obcego wywiadu i innych sluzb , ROs, Amer, Bryt , Izrl itp a napewno sa
  12- Haki na SIkorke co do sprawy wspolpracy z wywiadami USa i bryt prawdopodobnie
  13- NWO i wiele innych…

  Podejrzewam ze kazdy znajdzie jeszcze mnostwo zagrozen ktore moga sie wydarzyc i motywy dzialan…. Ocenimy my POLACY juz wkrotce jak ta szopka bedzie wygladac juz wkrotce…. Jedno wam powiem . Zrobcie odwrotnie niz wam kaza a bedzie zylo sie lepiej ….I gdzie jeste teraz koles co pytal o motywy…?!? Mozna ich wymyslec wiecej a noz ktorys mogl byc prawdziwy…Pz

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.