Narasta kanibalizm wśród niedźwiedzi polarnych

Opublikowano: 02.03.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1339

Coraz więcej przypadków zabijania i zjadania niedźwiedzi polarnych w Arktyce… Głównymi przyczynami są niedobory żywności, przemysł naftowy i gazowy oraz topnienie lodu.

Rosyjscy naukowcy odnotowali więcej przypadków ataków niedźwiedzi na niedźwiedzia w związku z brakiem żywności i topnieniem lodu morskiego. „Przypadki kanibalizmu wśród niedźwiedzi polarnych to od dawna fakt, ale obawiamy się, że takie przypadki były rzadkie, a teraz są rejestrowane dość często. Deklarujemy wzrost kanibalizmu wśród niedźwiedzi polarnych” – powiedziała Ilja Mordwintsew, ekspert od niedźwiedzi polarnych w Moskiewskim Instytucie Ekologii i Ewolucji.

Jakie są przyczyny kanibalizmu? Przemawiając podczas prezentacji w Petersburgu, Mordwintsew zasugerował, że zachowanie może wynikać z braku jedzenia. „W niektórych porach roku nie ma wystarczającej ilości jedzenia, a duże samce atakują samice i ich młode”.

Według niego wzrost liczby przypadków może być również spowodowany wzrostem liczby osób pracujących w Arktyce i zgłaszających takie zachowania. „Teraz otrzymujemy informacje nie tylko od naukowców, ale także od rosnącej liczby pracowników naftowych i pracowników ministerstwa obrony”.

Według Mordwintsewa tej zimy region od Zatoki Ob do Morza Barentsa, na którym polowały niedźwiedzie polarne, stał się ruchliwą trasą dla statków przewożących LNG (skroplony gaz ziemny). „Zatoka Ob zawsze była miejscem polowań na niedźwiedzia polarnego. Teraz kruszony jest lód przez cały rok” – powiedział Mordwintsew, łącząc tę zmianę z aktywną produkcją gazu na rozległym półwyspie jamalskim, graniczącym z Zatoką Ob i uruchomieniem instalacji LNG w Arktyce.

Rosja również znacznie zmodernizowała swoje obiekty wojskowe. Inny rosyjski naukowiec, Wladimir Sokołow, powiedział, że w tym roku na niedźwiedzie polarne wpłynęła przede wszystkim nienormalnie ciepła pogoda na wyspie Svalbard, gdzie nie było lodu i wystarczającej ilości śniegu.

Rosyjscy naukowcy odnotowali rosnącą liczbę niedźwiedzi polarnych, które odchodzą od swoich tradycyjnych łowisk, gdy topi się lód. Zwierzęta wchodzą na tereny osad, zamieszkałych przez ludzi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.