Napadli z kijami na klub gejowski w Krakowie

Opublikowano: 05.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 740

W Krakowie do szpitala trafił chłopak, który otrzymał w głowę cios kijem. Oprócz niego obrażenia pobitych zostało jeszcze kilka osób.

„Była piąta rano. W pięcioosobowej grupie staliśmy pod klubem na ulicy Filipa. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się. Wielu z nas było kolorowo ubranych, tego wieczora byliśmy na wernisażu. Kątem oka zauważyłam, że idzie w naszym kierunku dwóch mężczyzn z kijami. Jeszcze wtedy nie przyszło mi do głowy, żeby się bać” – tak w rozmowie z krakowską „Wyborczą” sytuację relacjonuje jedna z napadniętych. Ona również dostała kijem po głowie, całe szczęście – nie odniosła poważnych ran.

Mniej szczęścia miał jej kolega, który po spotkaniu z „prawdziwymi Polakami” miał głowę całą w guzach oraz krwawiącą ranę nad skronią. Uderzenia w ten obszar głowy są szczególnie niebezpieczne. Trafił do szpitala, gdzie lekarze szyli mu pękniętą skórę. Został zwolniony do domu, przez trzy dni ma leżeć.

Poszkodowany nie złożył zawiadomienia na miejscu, bo musiał pilnie udać się do szpitala. W najbliższych dniach ma się udać na komisariat. „W tym wypadku jednak sprawie zostanie nadany dalszy bieg, bo jeśli dwóch mężczyzn okłada kijami trzeciego, to takie rzeczy ściga się z urzędu” – powiedział Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W ostatnich tygodniach odnotowuje się coraz więcej aktów agresji, których ofiarami padają osoby LGBT. W połowie czerwca pobity został Jacek Szawioła, wyoutowany gej, stylista (był m.in. fryzjerem Andrzeja Dudy) i uczestnik programu Gogglebox. Sprawcy skatowali go pod jego domem.

Świadectwem narastającej nienawiści są też słowa mieszkańców gminy Godziszów na Lubelszczyźnie. „Łeb uciąć kurwa, albo rozstrzelić. Niemiec by zrobił kurwa lepiej. Już dawno Majdanek powinny otworzyć i ich w pierun do krematorium dać. Bydło pieruńskie” – w takich słowach jeden z nich wyraził się o gejach.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 16 , średnia ocena wartości wpisu: 2,25 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Zodiak 05.07.2020 21:07

  A nie było tak że ich pobili w okolicach klubu? I kolesi nie złapali, więc skąd pomysł że motywem był PAD ?

 2. hanz3335 05.07.2020 22:04

  Nie lubię narodowców ale to dziwna sprawa. Bo według mnie wygląda to dziwnie w czasie wyborów faszyści by się narażali. Poszkodowani nie zgłaszają sprawy policji a nagłośniają w mediach.

 3. majkel 06.07.2020 09:53

  To zdecydowanie jakaś ustawka pod wybory. Ludzie nie mają nic przeciwko gejom, ja też nic nie mam, ale jak zaczynają włazić mi na głowę, jak zaczynają paradować w przepoconych, latexowych albo skórzanych stringach, jak zaczynają promować swoje skrzywienie a tym samym stygmatyzować normalną rodzinę, to mówię im STOP

 4. dagome12345 06.07.2020 14:01

  0,1% Polaków to jakieś 38 tys ludzi. Odejmijmy od tego dzieci i starców(ludzi niedołężnych)- zostanie powiedzmy 25 tys potencjalnych głąbów. Daje to po parudziesięciu takich aparatów na każde miasto w Polsce (średnio) . I o każdym z nich można napisać artykuł jak to bije innych ludzi , dodać sobie ot tak “prawdziwy polak” i artykuł dla gazety Wyborczej gotowy.
  A 99,9% polaków siedzi i łyka tą ściemę.

  Mnie okradziono 2 razy w Wrocławiu. 2-ch kolegów z , którymi mieszkałem uderzono i roztrzaskano nosy za nic ( nie było kradzieży czy jakiejś sprzeczki), jednemu znienacka walnięto w głowę u ukradziono telefon i czy Wrocław to niebezpieczne miasto?
  Sorki ale mam porównanie do Berlina i Londynu i uważam ,że w tych miasta o wiele łatwiej o nawet utratę życia niż w Polsce.

 5. radical3dom 07.07.2020 12:07

  To Korwin-Mikke przewifdział pogromy na pederastach, winne towarzystwo LGBT, homoseksualiści byli są i będą, ale kiedy ktoś z takimi skrzywieniami wychodzi na ulice i mówi że to my jesteśmy nienormalni, że heteroseksualizm można leczyć czy wasze dzieci będą jak my, to sami proszą się o to.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.