Napad policji izraelskiej na Palestyńczyków

Opublikowano: 12.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Wczoraj rano izraelskie siły bezpieczeństwa zaatakowały tłum Palestyńczyków wychodzących z meczetu Al-Aksa w okupowanej części Jerozolimy (Al-Kuds). Na wychodzących ludzi spadł nagle deszcz granatów rozpryskowo-hukowych, który ranił mężczyzn, kobiety i dzieci. Doszło do starć, w których zostali ranni kolejni Palestyńczycy. Izraelska prowokacja ma związek z żydowskim świętem, traktowanym w Izraelu jako jeden powodów przyszłego odebrania muzułmanom meczetu Al-Aksa, postulowanym przez skrajną izraelską prawicę religijną.

https://www.youtube.com/watch?v=1hJoXEYt7jE

Palestyńscy muzułmanie świętowali wczoraj Id al-Adha – najważniejsze święto islamu, a izraelscy żydzi Tisza be-Aw, judaistyczne święto upamiętniające zniszczenie świątyni jerozolimskiej Heroda, jak też pierwszej świątyni, która miała znajdować się w miejscu zwanym przez żydów Wzgórzem Świątynnym, a przez muzułmanów Szlachetnym Sanktuarium, gdzie dziś znajduje się meczet Al-Aksa, trzecie po Mekce i Medynie święte miejsce islamu.

Zaatakowani wierni muzułmańscy zaczęli skandować „Naszą duszą i krwią poświęcimy się dla ciebie, Al-Aksa”, co spowodowało wtargnięcie izraelskiej policji i wojska na plac przed meczetem i ogólne pałowanie Palestyńczyków, strzelano też do nich plastikowymi kulami. Palestyński Czerwony Półksiężyc naliczył ponad 60 rannych, w tym wielu ciężko. Zostało też lekko rannych czterech policjantów, gdy część wiernych zaczęła rzucać w nich kamieniami.

Jordania, jak i Organizacja Wyzwolenia Palestyny ostro potępiły izraelską agresję. Szlachetne Sanktuarium jest na podstawie zeszłowiecznych układów międzynarodowych zarządzane przez jordańską fundację, ale wszystkie wejścia na plac, gdzie znajduje się Al-Aksa i charakterystyczna dla wschodniej Jerozolimy Kopuła na Skale wybudowana przez muzułmanów półtora tysiąclecia temu, są strzeżone przez izraelskie siły okupacyjne.

Izraelski reżim apartheidu coraz głośniej popiera ideę żydowskich fanatyków, którzy pragną zerwać z dotychczasowym status quo i zburzyć Al-Aksę i Kopułę na Skale, by zbudować tam trzecią świątynię żydowską, czemu sprzeciwia się cały świat muzułmański. Dzisiejsze wydarzenia wywołały tam zresztą wielkie poruszenie i protesty. Izrael tymczasem kontynuuje swą nielegalną politykę siłowego zaboru i kolonizacji palestyńskich ziem okupowanych. Premier Netanjahu ogłosił niedawno powstanie kolejnego żydowskiego osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Na ,,poligonie światowym”czyli tzw.bliskim wschodzie ,Wielka Ognista Tenisówka przeglądała plany budowy wielkiej świątyni eskimosów,a potem trykała łbem w mur. (Trzeba coś zrobić bo wielki szekli eskimosów na ,,bank” zakręci dopływ manny). Czekam zatem aż jakiś ,,terrorysta szyicki (najpewniej z Iranu) albo ,,niezidentyfikowane” samoloty zrobią miejsce na trzecią (a może czwartą nie jestem aż tak w temacie) świątynię.

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

https://www.youtube.com/watch?v=DzQRsX1qb0c&t=1s
Łatwo można się domyślić jakie , będą dalsze losy meczetu Al Aksa…
A lemingom którzy powiedzą że ,,dobrze im tak tym podłym muslimom ” polecam to -https://www.youtube.com/watch?v=6n_xCI-peq0