Nalot francuskiej policji na opozycyjną partię LFI

Opublikowano: 17.10.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1857

Wczoraj rano policjanci w cywilu weszli przemocą do paryskiej siedziby Nieuległej Francji (LFI) – lewicowego ruchu politycznego, reprezentowanego w Zgromadzeniu Narodowym, i m.in. do mieszkania jego lidera Jean-Luca Mélenchona, zeszłorocznego kandydata lewicy na prezydenta. Doszło do protestów i przepychanek. Policja zabrała dyski twarde komputerów i dokumenty. „Nie damy się zastraszyć” – mówił Mélenchon.

„Robią rewizje u wszystkich, od siódmej rano. U sekretarz generalnej naszej grupy parlamentarnej, u moich byłych asystentów. Zabierają telefony, komputery” – alarmował Mélenchon na “Facebooku”. „To nie jest wymiar sprawiedliwości” – mówił do dziennikarzy, którzy pojawili się w siedzibie LFI – „Jutro, zobaczycie, znajdą jakiś pretekst, byle jaki powód, by mnie zamknąć w pudle. Tak zrobili z Lulą, tak robią ze wszystkimi” – mówił rozgoryczony.

„Kiedy Macron ma do czynienia z kryzysem rządowym, policja nachodzi lidera opozycji. To niesłychane w Europie” – tweetował Pablo Iglesias, szef hiszpańskiego Podemosu.

Obecny na miejscu prokurator poinformował, że przeszukania mają związek z dwoma śledztwami wstępnymi. Pierwsze wszczęto po skardze eurodeputowanej Zjednoczenia Narodowego (ZN – d. Frontu Narodowego) Sophie Montel, według której LFI zatrudniała w Parlamencie Europejskim asystentów na fikcyjne etaty. ZN zostało wcześniej oskarżone o to samo. Drugie dotyczy bilansu finansowego kampanii prezydenckiej Mélenchona, choć w lutym tego roku Krajowa Wyborcza Komisja Rachunkowa oficjalnie go zatwierdziła (nie zatwierdziła natomiast rachunków kampanii Macrona). We Francji prokuratura podlega rządowi.

Doszło do manifestacji protestacyjnym przed budynkiem LFI. Ruch wydał oświadczenie, w którym potępia „gwałt polityczny, policyjny i prawny przeciw Jean-Lucowi Mélenchonowi i Nieuległej Francji”, mówi o „ataku na wymyślonych podstawach”. Ogółem policja przeprowadziła wczoraj 15 przeszukań w lokalach związanych z lewicą. LFI zapowiedziała już kolejne protesty.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 18.10.2018 05:09

    Bo rzeczywiste władze nie są ani prawicowe ani lewicowe – nas dzielą na prawicę i lewicę, ale interesuje ich jedynie wdrożenie globalnego zamordyzmu, a nie żadne wartości lewicowe ani prawicowe.
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.