Należy zapomnieć o Bogu, bo śmierci ponoć już nie ma?

Opublikowano: 29.09.2021 | Kategorie: Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1855

Jeśli się nie myśli o śmierci, jako o prawdzie o życiu człowieka, to zapomina się o Bogu. Refleksja nad śmiercią rodzi pytanie o istnienie Boga. Komuś na tym zależy, aby o Bogu zapomnieć…

Wielu współcześnie zapomina lub nie chce myśleć o śmierci jako ostatecznym końcu istnienia człowieka. Nawet w obecnej powszechnej kulturze i komunikacji międzyludzkiej nie mówi się o śmierci, lecz o tym, że dany człowiek „odszedł” – to takie modne. Każdy ma wolność wyboru i może wierzyć lub nie w jakieś tzw. prawdy objawione, nie urażając nikogo. Wiemy, że kiedyś umrzemy, ale niektórym jednak łatwiej o tym nie myśleć, póki jeszcze żyją.

Jednakże refleksja nad śmiercią jest ważna, bo jest pytaniem o istnienie Boga, a to pociąga za sobą nadzieję, że wszystko ma jakiś cel i znaczenie. Nie obrażając nikogo, to tylko zwierzęta prawdopodobnie nie zastanawiają się nad śmiercią, może tylko ją czują jako zagorzenie w danym momencie.

Refleksja nad śmiercią i poszukiwanie nadziei jest częścią historii kultury człowieka (zob. np. piramidy, pomniki nagrobne, kaplice grobowe etc.). Zapominając o śmierci, człowiek żyje złudzeniem trwania szczęśliwej chwili, ale to tylko chwila, podczas której zapomina się o Bogu.

Człowiek ma diabelski kompleks Fausta: „Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna”! Może o to chodzi w tej szalonej kulturze „chwilowego szczęścia”, aby zapomnieć o Bogu? A może to komuś zależy, aby człowiek zapomniał o Bogu, w myśl zasady, że skoro nie ma Boga, to wszystko ponoć można?

Wszystko można, to znaczy, można zrobić z człowieka zwierzę, z ludzkości bydło, by łatwiej rządzić światem i zniewolić? Bo bogactwo wybranych, czyli tych rządzących światem pochodzi wyłącznie z wyzysku i zniewolenia.

Zapomnieć o Bogu, to tak jakby dopuścić do zniewolenia człowieka! Aby zniewolić człowieka, trzeba zapomnieć o Bogu i o wszelkich wartościach wzbudzających refleksję o Jego istnieniu, w tym refleksję o śmierci. Jeśli ludzie nie szukają prawdy o Bogu, to stają się bestiami!

Autorstwo: Marek Sikorski
Na podstawie książki pt. „Sprzedaż duszy na złom”
Nadesłano do „Wolnych Mediów”


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.