Najwyższy Sąd Irlandii zakazuje wydalenia terrorysty

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 290

Irlandzki Sąd Najwyższy nakazał wstrzymanie deportacji pochodzącego z Algierii terrorysty i nakazał ministerstwu sprawiedliwości ponowne przeanalizowanie sprawy.

Sprzeciwiając się deportacji przebywający w więzieniu mężczyzna argumentował, że w jego rodzinnej Algierii może być torturowany. Po ewentualnej ponownej decyzji o wydaleniu będzie mógł znowu odwołać się do sądu.

53-letni mężczyzna został aresztowany rok temu na lotnisku w Dublinie, gdy posługiwał się fałszywym paszportem; za to przestępstwo został skazany na więzienie. Do Irlandii przybył z Algierii 20 lat temu i od tego czasu posługiwał się dokumentami na sześć różnych nazwisk. W Algierii skazano go in absentia na karę śmierci za przynależność do organizacji terrorystycznej i przygotowywanie zamachów. W Irlandii uzyskał azyl w 2000 roku i nadal działał w grupach terrorystycznych, przygotowując zamachy terrorystyczne, za co skazano go we Francji w 2005 roku. Do Irlandii wrócił nielegalnie w 2009.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Independent.ie
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
8pasanger
Użytkownik

Normalka.kraj, który nie stosuje kary smierci nie powinien też wydawać nikogo do kraju gdzie by tę karę mogli wymierzyć.Może by tak redaktorów euroislamu wysłać do marokańskiego więzienia z prośbą od sojuszniczego wywiadu aby przeprowadzili ,,intensywne śledztwo”?