Najwyższa od ponad 20 lat liczba utajnionych patentów

Opublikowano: 01.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2369

Według danych uzyskanych z Urzę­du ds. Patentów i Znaków Towaro­wych Stanów Zjednoczonych w biegłym roku liczba zgłoszeń patentowych w USA, które objęto „nakazem zachowania ta­jemnicy” na mocy ustawy o tajności wynalazków z roku 1951, była najwyższa od ponad dwóch dekad.

Ilekroć ujawnienie informacji o nowymi wynalazku zostanie uznane za „szkodli­we dla bezpieczeństwa narodowego”, na wniosek patentowy można nałożyć nakaz zachowania tajemnicy, który uniemożli­wia jego publiczne ujawnienie i blokuje wydanie patentu. W największym stop­niu dotyczy to technologii, które mają lub mogą mieć zastosowanie wojskowe. Jednak obecnie stosowane kryteria nie są upubliczniane, w związku z czym rze­czywisty zakres tajemnicy, którą objęte są wynalazki, nie jest oficjalnie znany.

Nowa liczba 5792 nakazów utajnie­nia wynalazków jest najwyższa od roku 1993, w którym było ich 5909.

Po anulowaniu nakazu tajności – zwy­kle po wielu latach a czasami nawet de­kad od jego nałożenia – wynalazek może ostatecznie zostać opatentowany.

Tłumaczenie: Nexus
Ilustracja: ArtsyBee (CC0)
Źródło oryginalne: FAS.org
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. krzysiu22333 03.04.2019 12:32

    Niby dlaczego miało by ludzią żyć lepiej skoro mogą wstawać skoro świt i zapierdalać w fabrykach. I nie dlatego że muszą tylko dla zachcianek które są specjalnie generowane postępem.

  2. MasaKalambura 03.04.2019 14:57

    Urząd patentowy powinien zostać zlikwidowany. Ochrona wynalazców powinna mieć zupełnie inny charakter, tak by postępu nie był hamowany.

  3. Fenix 04.04.2019 06:49

    @marioelche prawda ,w skutek nieodpowiedzialnych działań , już zostaliśmy skazani na zagładę , egzekucja wyroku bez odwołania !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.