Najwyższa od 40 lat inflacja w USA

Opublikowano: 16.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1599

Choć na całym świecie w mediach głównego nurtu uspokaja się ludzi, że inflacja jest przejściowa, zaraz się skończy i wszystko wróci do normy, to nic takiego nie będzie miało miejsca. Przyczyną dla takiego stanu rzeczy są dwa powody.

Pierwszym jest stały drastyczny dodruk dolara, który na taką skalę jeszcze nigdy w historii nie miał miejsca i fakt, iż obecnie trwa on nadal. Nawet gdyby dziś FED zaprzestałby dodruku, to efekty inflacyjne będą obecne na rynku przez kolejne 2 lata.

Drugim powodem, dla którego inflacja będzie narastać, są ciągłe globalne zatory w dostawach, zatrzymywanie produkcji ze względu na wysokie ceny energii, blokowanie handlu spowodowane wojną i nadchodząca zima, a tym samym zaangażowanie się rządów w kolejne covidowe blokady gospodarek.

Obecne realne (patrz niebieski wykres) PKB USA jest ujemne.

Jak stwierdził analityk Martin Armstrong, obecna inflacja nie jest na tę chwilę inflacją wynikającą z dodruku, ale z braków towarów na rynku. Dopóki rządy nie wesprą politycznie produkcji, inwestycji i wymiany gospodarczej, to całe propagandowe mydlenie oczu nie zmieni fundamentalnych realiów. Żadne podnoszenie stóp procentowych nie wyhamuje inflacji, a wręcz zwiększy ją blokując dostęp do kapitału dla firm wytwarzających towary i usługi.

Mamy kryzys niedoborów a nie boom spekulacyjny, w którym podnoszenie stóp procentowych ograniczy zakupy. Tak więc działania obecnych rządów w walce z inflacją skazane są na niepowodzenie i powinniśmy przygotować się na lata pogłębiającej się inflacji.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. pikpok 16.10.2022 18:02

    Wykończą rodzimą produkcje, za to firmy globalistów w Chinach są dobrze zabezpieczone.

  2. net 16.10.2022 21:02

    U nas opozycja oskarża o inflację Kaczyńskiego. Nie wiedziałem, że Jarek jest tak “mocny” i może też wywołać inflację w USA 🙂

  3. elroman 17.10.2022 09:07

    Jarek jest wszechmocny, dla elektoratu prawie Bogiem, a z innej beczki https://www.wykop.pl/wpis/68268399/wujek-biden-wlasnie-jedzie-na-ostro-z-puchatkiem-i/#comment-242588225

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.