Masowa emisja obligacji wspieranych przez blockchain

Opublikowano: 17.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1413

Wraz z narastaniem niedoborów płynności i przyspieszeniem niewypłacalności, chiński rynek obligacji korporacyjnych uderzył w ścianę, ponieważ nieoczekiwana niewypłacalność chińskiego koncernu wydobycia węgla kamiennego wzbudziła szczególne obawy o kondycję sektora oraz o sytuację jego wierzycieli.

Jak dotąd najbardziej godne uwagi jest to, że notowanie obligacji opartych na blockchain emitowanym przez China Construction Bank. Chociaż na prośbę emitenta start obligacji został opóźniony w czasie, to jednak wykorzystanie cyfrowych tokenów (które miały być sprzedawane po wartości nominalnej 100 dolarów każdy, umożliwiając udział w sprzedaży zarówno instytucjom, jak i prywatnym inwestorom) jest innowacyjnym podejściem do tematu.

Innowacja polega na tym, że te obligacje są używane jako tokenizowane certyfikaty depozytowe w łańcuchu bloków, co wspiera emisję takich obligacji o niewielkiej kwocie; Obligacje inne niż oparte na łańcuchu bloków są zwykle sprzedawane w wyższych cenach minimalnych i dlatego są ograniczone do inwestorów profesjonalnych lub innych banków.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.