Największe irańskie media za granicą pod cenzurą Google

Opublikowano: 27.04.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 201

Google zablokowało irańskiej anglojęzycznej telewizji Press TV i hiszpańskojęzycznej Hispan TV dostęp do oficjalnych kont na platformach multimedialnych “You Tube” i “Gmail” – bez wcześniejszego powiadomienia, powołując się na „naruszenie polityki”.

W komunikacie Google, który pojawił się po tym, jak administratorzy Press TV próbowali zalogować się na konto, stwierdzono: „Twoje konto Google mogło zostać wyłączone i nie można go przywrócić, bo zostało użyte niezgodnie z polityką Google”. Kanał YouTube na razie jest dostępny, ale administratorzy nie mogą publikować nowych materiałów. Google nadal odmawia podania wyjaśnień, dlaczego konta Press TV są blokowane.

Habib Abdolhossein, redaktor naczelny serwisu Press TV i kierownik departamentu sieci społecznościowych kanału, komentując blokadę w wywiadzie dla “Sputnika”, powiedział, że kontrolowane przez Stany Zjednoczone media mainstreamowe nie są w stanie znieść i słuchać innych głosów, dlatego zamykają konta w przestrzeni medialnej bez ostrzeżenia.

“To nie pierwszy raz, gdy media i Iran cierpią z powodu takich ograniczeń. Jest to sprzeczne ze swobodą wyrażania opinii. Świat powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ci, którzy walczą o prawa człowieka i swobodę wyrażania opinii, powinni brać pod uwagę zdanie swoich przeciwników. Nie można ich wyeliminować ani uciszyć, ponieważ jest to głos prawdy i zawsze tak będzie. Amerykanie, pomimo swoich deklaracji na temat demokracji i wolności słowa, zaczynają je ograniczać i blokować te media, które „nie dostroją się” do nich. Tak więc Press TV płaci za „Głos milczących” – nasze główne hasło” – powiedział Abdolhossein.

„Oczekujemy, że irańskie władze oraz MSZ za pośrednictwem kanałów politycznych i dyplomatycznych zareagują na te działania. W każdym razie nie należy tego ignorować. Gdyby Iran zrobił to samo, presja na niego byłaby znacznie większa i byłaby to prawdziwa cenzura bez podania powodu” – dodał.

“Będziemy kontynuować naszą pracę, bo Press TV należy nie tylko do Iranu, ale także do tych ludzi, którzy stoją w obliczu okrucieństwa i niesprawiedliwości w różnych zakątkach świata. Press TV jest głosem uciskanych” – podkreślił Habib Abdolhossein.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o