Największa powódź w USA od 150 lat

Opublikowano: 02.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2041

Od kilkunastu dni w USA trwa gigantyczna powódź! Rzeka Missouri osiągnęła rekordowy poziom dnia 22 marca 2019 roku. Według prognoz powódź może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Spowodowana została roztopami obfitych opadów śniegu oraz wczesnowiosennymi, ulewnymi  deszczami w dorzeczu Missouri. Pod wodą znalazły się m.in. Nebrasca, Iowa, Missouri. Zagrożonych powodzią jest prawie 2/3 USA i około 200 milionów mieszkańców.

W ub. tygodniu prezydent Trump podpisał “disaster declaration” dla stanu Nebraska. Zagrożona jest elektrownia jądrowa Nuclear Cooper Plant w Nebrasce. Zakład został odcięty od świata – drogi są nieprzejezdne. Zaopatrzenie dla załogi dostarczane jest drogą powietrzną – helikopterami.

Tymczasem media zawzięcie na ten temat milczą. Prawdopodobnie może chodzić o nie wywoływanie paniki na giełdach, gdyż niezależni obserwatorzy podają, że w wyniku powodzi zniszczone zostały pola uprawne oraz spichlerze z ziarnem. Straty ocenia się już na kilka miliardów USD a żywioł może jeszcze przybrać na sile. Przewidywany jest drastyczny spadek produkcji żywności oraz znaczne podwyżki jej cen na terenie USA.

Podobnej powodzi nie widziano w USA od 150 lat. Dowiedziałem się o tym jakiś tydzień temu i uparcie wypatruję jakichkolwiek informacji w polskich mediach na ten temat. Skoro się nie doczekałem – to postanowiłem sam o tym wspomnieć. Zachęcam wszystkich do wertowania zagranicznych stron i dzielenia się uzyskanymi informacjami na łamach “Wolnych Mediów”. Zastanawiam się w jaki sposób może się to przełożyć na sytuację w naszym kraju. Pewnie może, skoro media nabrały wody w usta i całkowicie ignorują największa powódź w USA od półtorej wieku.

Autorstwo: Marian Krzemyk
Na podstawie: FloodList.com, YouTube.com [1] [2] [3] [4]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.