Największa od 500 lat susza zaatakowała Europę

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 905

Według ekspertów potężna susza, rozwija się od lat i jest zjawiskiem rozłożonym w czasie. Za obecną sytuację w dużej mierze odpowiada zima, która na Starym Kontynencie była nie tylko sucha i ciepła, ale również mało śnieżna. Również w czasie wiosny wysokie temperatury nie były rzadkością a mała ilość opadów, sprzyjała szybkiemu wysychaniu akwenów. Rzeki nie były zasilane przez topniejący śnieg i nie otrzymywały na bieżąco wody z wiosennych opadów. Także bardzo ciepłe i suche lato dopełniło całości. Od kilku tygodni wiele europejskich państw boryka się z suszą. Powoduje ona wysychanie rzek i jezior, a przez niski poziom wody w niektórych miejscach jest także problem z pracą elektrowni wodnych czy transportem towarów. Z powodu ekstremalnych upałów i suszy jezioro Lac des Brenets w Szwajcarii po prostu zniknęło. Należy zaznaczyć, że jego powierzchnia przed zniknięciem wynosiła 80 ha i było głębokie na 18 metrów.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 04.09.2022 07:17

    Jaki kraj madry moglby teraz posprzatac te wyschniete rzeki, poszerzyc koryta itd. Okazja jedna na 500 lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.