Najważniejsi kryminaliści bronią zgwałconych więźniów

Opublikowano: 19.12.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1752

„Wor w zakonie” to najwyższy w rosyjskiej hierarchii przestępca, kryminalny autorytet. Na wolności, jak i w koloniach karnych decydują o życiu i śmierci. Jednak takich decyzji, jak teraz, nie podejmowali nigdy.

Wiadomo też, że nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie, w więziennej hierarchii więzień zgwałcony przez innego więźnia spada na sam dół hierarchii. Nie jest uważany za jednostkę ludzką, a jego życie staje się pasmem udręk i poniżeń. Nierzadko tacy więźniowie popełniają samobójstwa.

W październiku 2021 roku Rosją wstrząsnął skandal z ujawnionymi zapisami wideo, na których widać tortury, którym poddawani są więźniowie w kolonii w Swierdłowsku. Wśród tortur były również gwałty, popełniane przez skazanych na wskazanych przez strażników więźniach. Jest oczywiste, że zgwałceni natychmiast stracili wszelkie prawa w więziennej społeczności. Teraz „wory w zakonie” wzięli ich w obronę.

Przed trzema dniami (15 grudnia) w sieci pojawiło się posłanie („progon”) grupy kryminalnych autorytetów, którzy zebrali się (część z nich on-line) pod przywództwem jednego z najważniejszych przestępczych autorytetów Rosji Zachariasza Kałaszowa (ps. „Szakiro Młodszy”). Posłanie „worow w zakonie” podkreśliło, że ci wszyscy, którzy stali się ofiarami gwałtów z rozkazu administracji więzienia „mogą pełnoprawnie żyć w ogólnej masie” osadzonych. „Wyciągną do was rękę i pomogą” – głosi fragment posłania. Najwyżsi w hierarchii przestępcy Rosji zaznaczają w swym przekazie, że ofiary gwałtów na rozkaz nie mają już być uznawani za „obrażonych” („obiżennyje” – w więziennym slangu określenie pozbawionego praw więźnia homoseksualisty) pod warunkiem, że wyjaśnią swoją sytuację „nadzorującemu” („smotriaszczemu”) z ramienia struktur przestępczych. Stwierdzenie, że jest się ofiarą tortur sterowanych przez administrację więzienną ma ratować przed znęcaniem się ze strony innych osadzonych. Prawdziwość nagrania zweryfikował dość wiarygodny rosyjski portal informacyjny Lenta.ru.

Niesłychane w swej humanitarnej wymowie przesłanie najwyższych przestępczych autorytetów Rosji wskazuje na to, jak poważnym problemem były tortury i przemoc ze strony strażników więziennych w koloniach i łagrach Rosji.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: Lenta.ru
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.