„Najstarsze” dziecko na świecie urodziło się w USA

Opublikowano: 08.12.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2564

Jak to jest możliwe? Chodzi o to, że dziecko urodziło się z kriokonserwowanego zarodka, który był przechowywany w specjalnych warunkach przez prawie 28 lat. To prawdziwy rekord świata!

Molly Everett Gibson urodziła się 26 listopada, ale z biologicznego punktu widzenia ta dziewczynka ma już 28 lat, ponieważ zarodek, z którego się uformowała, został zakonserwowany w październiku 1992 roku. Tina, mama Molly, ma 29 lat, a urodziła się zaledwie 18 miesięcy przed zachowaniem embrionu, z którego prawie trzy dekady później „wyszła” jej córka. Można powiedzieć, że są w tym samym wieku, chociaż dzieli ich całe pokolenie. „Trudno to zrozumieć i pojąć, ale tak czy inaczej, Molly jest naszym małym cudem” – powiedziała Tina.

Urodzona Molly natychmiast stała się rekordzistką. Poprzedni kriokonserwowany zarodek, który został pomyślnie przeniesiony i urodzony, miał 24 lata. W 2017 roku przyszła na świat też dziewczynka – Emma Gibson, starsza siostra Molly. Oznacza to, że w rodzinie Gibsonów jest teraz dwoje dzieci, które urodziły się z dwóch „najstarszych” embrionów na świecie! Wcześniej para Gibsonów przez kilka lat leczyła bezpłodność.

Molly i Emma to absolutne rodzeństwo genetyczne. Embriony, z których urodziły się dziewczynki, zostały zachowane w tym samym czasie po przekazaniu ich przez biologicznych rodziców. Innymi słowy, dziewczyny są tak naprawdę siostrami, ale jednocześnie są też siostrami adopcyjnymi, urodzonymi przez tę samą adopcyjną matkę – Tinę.

Proces implantacji, ciąża i poród odbywał się przy udziale specjalistów z Narodowego Centrum Donacji Zarodków (NEDC), które przyjmuje zarodki od biologicznych rodziców, którzy przeszli in vitro (IVF), ale z jakiegoś powodu zdecydowali się nie używać ich do przenoszenia ciąży. Specjaliści z Centrum pomogli urodzić ponad tysiąc dzieci z takich embrionów, ale przypadek Emmy i Molly jest niewątpliwie wyjątkowy i najbardziej niezwykły z naukowego punktu widzenia.

„Jeśli zarodki są prawidłowo przechowywane w ciekłym azocie w temperaturze -396 ° C, możesz być pewien, że są w porządku” – mówi Carol Sommerfelt, dyrektor laboratorium NEDC. „Narodziny Molly pokazały, że embriony można zachować przez 27 lat, a nawet dłużej, a następnie urodzić dziecko”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Strangersama 08.12.2020 13:10

    Pewnie chodziło o -196st. C a nie -396st.

  2. Strangersama 09.12.2020 00:05

    Pewnie chodziło o -196st. C czyli temperaturę wrzenia azotu, a nie -396st. C. Najniższa możliwa temperatura to -273st. C

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.