Najmłodsi Polacy popełniają coraz więcej samobójstw

Opublikowano: 12.11.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 480

W Polsce rośnie liczba przypadków prób samobójczych wśród dzieci i nastolatków, a w tym roku może paść pod tym względem niechlubny rekord. Najmłodsi Polacy targają się na swoje życie głównie z powodu problemów osobistych, zaś zdaniem ekspertów przede wszystkim stawia im się wysokie wymagania, nie oferując jednak przy tym nic w zamian, dlatego nie widzą oni większych perspektyw na przyszłość.

Przez pierwszych dziesięć miesięcy tego roku próby samobójcze podjęło 440 nieletnich, a nie przeżyło 66 z nich. Zdecydowaną większość z tej liczny stanowili nastolatkowie w wieku od 13 do 18 lat, natomiast siódemka dzieci decydujących się na ten desperacki krok miała od 7 do 12 lat. Tym samym według policyjnych statystyk miesięcznie dochodziło średnio do 44 udanych bądź nieudanych prób samobójczych, podczas gdy w zeszłym roku odsetek ten wynosił 39,3, a przed dwoma laty 40.

Eksperci twierdzą, że młodzi Polacy najczęściej decydują się na podjęcie próby samobójczej, ponieważ nie widzą dla siebie perspektyw w kraju i zagranicą, a stawiane im wymagania uważają za zbyt wysokie w stosunku do tego, co mogą później otrzymać. Dochodzi do tego trwający już od najmłodszych lat „wyścig szczurów” spowodowany zmianą stylu życia w Polsce na konsumpcyjny i nastawiony na budowanie własnej pozycji, prestiżu i dobrobytu.

Na podstawie: WP.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. mariusz 12.11.2017 11:08

  Jeszcze nie byłoby tragedii odnośnie samochodów. Można nie mieć samochodu i jeździć tramwajem, ale brak jest PODSTAWOWYCH RZECZY takich jak praca i mieszkanie. Praca w Polsce jest w takich warunkach jak w obozie pracy w czasie II Wojny Światowej. Nawet ludzie z wyższym wykształceniem BARDZO CZĘSTO w ciężkich warunkach pracują jako sprzedawcy w sklepach spożywczych. Przeważają tam kobiety bo mężczyźni ie wytrzymują takiej pracy taśmowej. Mieszkań nie ma, bo w roku 1990 rząd zlikwidował dotacje 90% do spółdzielni mieszkaniowych. Kogo stac 200 000 zł na mieszkanie? Ludzie mieszkają całe życie z rodzicami.

  Tego wszystkiego dałoby się uniknąć gdyby Polska poszła drogą socjal-demokratyczną, jak kraje skandynawskie, jak to było ustalone w porozumieniu Okrągłego Stołu. Jednak Żydzi rządzący Polską zdecydowali że trzeba zrobić system liberalny i zaczął się w roku 1989 obóz koncentracyjny.

 2. Radek 12.11.2017 11:28

  Ciekawe o jakich wysokich wymaganiach piszą w artykule? Czy chodzi o inteligencję podczas pracy? Czy o ilość zapamiętanych głupot podczas nauki?

  @mariusz. W Polsce odkąd jesteśmy pod okupacją Unii to niestety nie ma szans aby państwo miało pieniądze z innych źródeł niż podatki, czyli my. Zatem dotacje nie mają sensu na dłuższą metę. W krajach skandynawskich są złoża ropy, metalu itp. a ludności jest stosunkowo mało i te kraje mogą funkcjonować jak jedna firma i utrzymywać swoich obywateli z tego co zarobią z eksportu.

  Poza tym jedną z przyczyn samobójstw jest problem (jaki został stworzony specjalnie), że rodzice nie rozumieją swoich dzieci, a dzieci rodziców. Nie ma szacunku dla ludzi którzy coś uczciwe osiągnęli, nie ma szacunku dla ludzi starszych, ogólny zanik systemu wartości który pozwala czuć się człowiekowi lepiej nie dlatego, że ma lepszego smartfona, lepsze auto i chodzi na droższe imprezki, tylko dlatego, że sam sobą coś reprezentuje. Że reprezentuje sobą hart ducha, wytrzymałość, potrafi mieć ciężko i nie narzekać i przy okazji pomagać innym. Czyli tak jakby zanik człowieczeństwa. Mieszkanie z rodziną jest bardzo dobre, jeżeli nie najlepsze, ale oczywiście jak stosunki w rodzinie są normalne. Media kreują, że trzeba mieć własne i to najlepiej na kredyt…

 3. replikant3d 12.11.2017 21:24

  ,,Radek,, mamy potężne złoża minerałów i kopalin o których władza nie mówi.Po co niewolnicy mają wiedzieć że możemy być samowystarczalni?. jak myślisz czemu syjoniści z Izraela tak niecierpliwie czekają na zmniejszenie naszej populacji do 25 milionów? a komorowski zawiózł tam kilkanaście tysięcy polskich paszportów? Pomyśl.

 4. Radek 13.11.2017 03:35

  Dlatego zaznaczyłem, że w obecnej sytuacji okupacji pod którą jest Polska. Bo gdyby była w miarę wolnym krajem, to trochę pieniędzy by było z zasobów naturalnych o ile urzędnicy “od prostych ogórków” i innych głupot nie przejedli by.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.