Najbogatsi Amerykanie zwiększyli swój majątek

Opublikowano: 10.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1162

Najbogatsi ludzie świata nieustannie powiększają swoje majątki, jednak podczas pandemii dorobili się ogromnych pieniędzy. Okazuje się, że w 2020 roku 400 najbogatszych Amerykanów zarobiło 4,5 biliona dolarów, co stanowi wzrost aż o 40%.

Wybuch pandemii poważnie zaszkodził gospodarkom większości państw świata. W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w innych krajach, mnóstwo osób straciło pracę i przeżywało kryzys finansowy. Tego samego nie można jednak powiedzieć o milionerach i miliarderach, którzy wykorzystali sytuację, aby powiększyć majątek.

Z najnowszego zestawienia magazynu „Forbes”, dotyczącego najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych wynika, że 400 najbogatszych Amerykanów powiększyło swój majątek w pandemicznym 2020 roku o 4,5 biliona dolarów, co stanowi wzrost o 40%. Jeff Bezos czwarty rok z rzędu był najbogatszym Amerykaninem z majątkiem netto 201 miliardów dolarów. Tuż za nim znaleźli się Elon Musk (190,5 mld dolarów) i Mark Zuckerberg (134,5 mld dolarów).

Co więcej, na liście 400 najbogatszych Amerykanów pojawiły się aż 44 nowe nazwiska. Wśród nich jest m.in. Melinda Gates, która stała się miliarderką już w dniu ogłoszenia rozwodu z Billem Gatesem. Na liście pojawił się też Noubar Afeyan, który dorobił się fortuny jako prezes Moderny – firmy, która stworzyła szczepionkę przeciw COVID-19.

W pandemicznym 2020 roku również bogacze początkowo ponosili straty, jednak w bardzo szybkim tempie odrobili je z nawiązką. Tymczasem najbiedniejsi, jak wynika z raportu Oxfam, mogą potrzebować ponad 10 lat, aby odrobić straty.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Forbes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.