Najbardziej zadłużona gmina zniknie z mapy Polski

Opublikowano: 23.07.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 723

Od 1 stycznia 2019 roku gmina Ostrowice (woj. zachodniopomorskie) – najbardziej zadłużona gmina w Polsce – zostanie zlikwidowana. Według specustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, zostanie ona włączona do sąsiednich gmin.

Jak poinformowały polskie media, pod koniec 2017 roku zadłużenie gminy Ostrowice sięgało ponad 47 mln zł, czyli 437 proc. jej dochodów. Dług nadal rośnie. Licząca około 2,5 tys. mieszkańców gmina nie musi spłacać swego zadłużenia. Przejmie je w całości rząd.

Od 1 stycznia 2019 roku wojewoda będzie miał 14 dni na wezwanie wierzycieli do zgłaszania wierzytelności. Po upływie terminu, wierzytelności wygasną. Wojewoda nie wcześniej niż 12 miesięcy i nie później niż 15 miesięcy od zlikwidowania gminy Ostrowice ustali wysokość należności.

Gminę do bankructwa, według śledczych, mieli doprowadzić była skarbniczka Krystyna K. i zawieszony wójt Wacław M. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała w maju tego roku do sądu akt oskarżenia przeciwko nim. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: Robfoto (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tojazenn 23.07.2018 22:55

    a kto zaklepal budzet gminy? Wszyscy co glosowali ZA powinni siedziec razem z p. skarbnik!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.