Najbardziej ekologiczne państwo Europy?

Opublikowano: 16.04.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Holenderski parlament zrobił pierwszy krok na drodze ku zakazowi sprzedaży aut z silnikiem spalinowym. Od 2025 roku takie samochody nie będą dopuszczane do obrotu.

Jak informuje portal Dutch News, za dziewięć lat możliwe będzie kupowanie i rejestrowanie tylko samochodów elektrycznych lub napędzanych wodorem. Auta o napędzie hybrydowym również zostaną objęte zakazem. Projekt nowych przepisów wzbudza ogromne kontrowersje nawet w samej Holandii, gdzie prawica określa go mianem „szalonego”.

Ograniczenie emisji spalin przez samochody to nie jedyny holenderski pomysł na znalezienie się w czołówce najbardziej proekologicznie nastawionych krajów Unii Europejskiej. W 2013 roku rząd podpisał z 40 organizacjami specjalne porozumienie, podejmując się promowania zielonej energii, ocieplania domów i zmniejszania emisji dwutlenku węgla.

Po ubiegłorocznym szczycie klimatycznym w Paryżu osiem stanów północnej Ameryku i pięć krajów (w tym Holandia) zobowiązało się do przyjęcia rezolucji o zerowej emisji spalin. Do 2050 r. ze sprzedaży mają zniknąć auta spalinowe, a zastąpić je powinny pojazdy całkowicie ekologiczne.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Najbardziej ekologiczne będą holenderskie złomowiska baterii do samochodów elektrycznych. Promowane będą dorożki z napędem dwóch ekologicznych polaków.

agama
Użytkownik

mniej CO2 i zdrowsze powietrze :-)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Może w końcu ktoś podejmie się napędzania tych aut technikami wymyślonymi przez Tesle. Przecież baterie telefonów już dziś można tak ładować. Co za problem z wprowadzeniem tego na szerszą skalę.

A, zapomniałem, ciężko będzie ściągnąć kasę za prąd…

Dobrze się dzieje, pierwsze kroki zostały podjęte.