Najbardziej ekologiczne państwo Europy?

Opublikowano: 16.04.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1585

Holenderski parlament zrobił pierwszy krok na drodze ku zakazowi sprzedaży aut z silnikiem spalinowym. Od 2025 roku takie samochody nie będą dopuszczane do obrotu.

Jak informuje portal Dutch News, za dziewięć lat możliwe będzie kupowanie i rejestrowanie tylko samochodów elektrycznych lub napędzanych wodorem. Auta o napędzie hybrydowym również zostaną objęte zakazem. Projekt nowych przepisów wzbudza ogromne kontrowersje nawet w samej Holandii, gdzie prawica określa go mianem „szalonego”.

Ograniczenie emisji spalin przez samochody to nie jedyny holenderski pomysł na znalezienie się w czołówce najbardziej proekologicznie nastawionych krajów Unii Europejskiej. W 2013 roku rząd podpisał z 40 organizacjami specjalne porozumienie, podejmując się promowania zielonej energii, ocieplania domów i zmniejszania emisji dwutlenku węgla.

Po ubiegłorocznym szczycie klimatycznym w Paryżu osiem stanów północnej Ameryku i pięć krajów (w tym Holandia) zobowiązało się do przyjęcia rezolucji o zerowej emisji spalin. Do 2050 r. ze sprzedaży mają zniknąć auta spalinowe, a zastąpić je powinny pojazdy całkowicie ekologiczne.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 16.04.2016 12:57

  Najbardziej ekologiczne będą holenderskie złomowiska baterii do samochodów elektrycznych. Promowane będą dorożki z napędem dwóch ekologicznych polaków.

 2. agama 16.04.2016 13:10

  mniej CO2 i zdrowsze powietrze 🙂

 3. MasaKalambura 16.04.2016 14:24

  Może w końcu ktoś podejmie się napędzania tych aut technikami wymyślonymi przez Tesle. Przecież baterie telefonów już dziś można tak ładować. Co za problem z wprowadzeniem tego na szerszą skalę.

  A, zapomniałem, ciężko będzie ściągnąć kasę za prąd…

  Dobrze się dzieje, pierwsze kroki zostały podjęte.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.