Aresztowanie za krytykę rządu na Facebooku

Opublikowano: 25.11.2012 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 702

Czasem nawet “polubienie” wpisu na Facebooku, może zaprowadzić wprost za kratki…

Dwaj mieszkańcy Indii, którzy pracowali w liniach lotniczych AirIndia, do końca życia zapamiętają swoją aktywność na Facebooku. Nie tylko dlatego, że wzbudziła ona niemałe kontrowersje, ale również ze względu na konsekwencje, jakie na nich sprowadziła.

Rao oraz Mayank zostali aresztowani za publikowanie na Facebooku “obraźliwych” komentarzy pod adresem niektórych polityków. Umieścili na swoim profilu również zniekształconą flagę partii, by w ten sposób okazać swój sprzeciw.

“To jest niesprawiedliwe. Aresztowali nas o pierwszej w nocy” – mówi jeden z zatrzymanych. “Nie postawili nam również zarzutów. To jest ewidentne nadużycie władzy.”

Jego żona dodaje również, że jeden z funkcjonariuszy podczas zatrzymania stwierdził: “Jesteśmy policją, możemy aresztować kogo nam się podoba, o dowolnej porze.” Reszta domowników została zaproszona w środku nocy na komisariat.

Niewiele wcześniej w Indiach aresztowano również Shaheen Dhada, która krytykowała zamknięcie sklepów w Bombaju, dzień po śmierci założyciela partii Shiv Sena. Jej znajomy trafił natomiast za kratki tylko za polubienie tego wpisu na Facebooku.

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: IndiaToday
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Raptor 25.11.2012 21:34

    …opowieść o tym, jak “Gandhi” wywalczył iluzję wolności.

  2. current 25.11.2012 23:36

    w swiecie systemowej kontroli nic juz nie dziwi !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.