Nagle zmienił front, gdy zorientował się, że mowa o Tusku

Opublikowano: 29.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3412

Niebywałą elastycznością popisał się polityk Platformy Obywatelskiej Dariusz Rosati. Przekonywał, że inflacja nie spadnie, ale gdy tylko zorientował się, że rozmowa jest o PO i Tusku, to natychmiast odwrócił narrację.

https://www.youtube.com/watch?v=Zc-4Rn2CPHA

Rosati gościł w TVN24, gdzie prowadzący rozmowę Konrad Piasecki poruszał temat inflacji. „W ciągu dwóch lat Polska będzie w gronie 5-6 państw o najniższej inflacji w Europie. Da się takie zapowiedzi traktować serio?” – pytał Rosatiego Piasecki, cytując zapowiedź Tuska.

Rosati myślał jednak, że mowa o zapowiedziach PiS-u. „Nie. Nie, zresztą jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Prezes Glapiński składa rozmaite deklaracje, ale głównie opowiada. To jest gawędziarz taki” – mówił polityk PO.

Piasecki zwrócił uwagę, że to jest deklaracja Donalda Tuska. Rosati mocno się zdziwił i dopytywał, „o czym mówimy”. „Byłem przekonany, że Pan cytuje dokument NBP” – mówił.

„Nie, cytowałem Donalda Tuska” – odparł Piasecki, przypominając słowa lidera PO, który mówił o zaprzestaniu wydawania pieniędzy tam, gdzie jest interes polityczny i wprowadzeniu żelaznej logiki.

„A to tak, oczywiście” – zmienił nagle front Rosati.

Oczywiście, gdyby Tusk wprowadził to, o czym mówił Piasecki, inflację rzeczywiście udałoby się zdusić. Sęk w tym, że PO nie tylko jednoznacznie zapowiada, że utrzyma wszystkie programy socjalne wprowadzone przez Kaczyńskiego i jego świtę, ale dorzuca do tego np. „babciowe” czy „darmowy kredyt” na mieszkanie. A w ten sposób zdusić inflację będzie niezwykle ciężko.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dies irae 04.05.2023 10:34

    Typowe PO x D

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.