Nadszedł czas, kiedy mówię DOŚĆ!

Opublikowano: 30.12.2022 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7019

Dr n. med. Zbigniew Martyka, skazany niedawno nieprawomocnie na rok zakazu wykonywania zawodu lekarza za to, że stał po stronie pacjentów a nie rządowo-farmaceutycznych pandemików, w związku z falą hejtu i fałszywych informacji na jego temat, opublikował na „Facebooku” oświadczenie, które poniżej publikujemy.

Szanowni Państwo,

Przez ostatnie 2 lata przekazywałem Państwu rzetelne, poparte badaniami najwyższej jakości informacje medyczne, szczególnie na najbardziej aktualny w obecnym czasie temat. Starałem się nie zwracać uwagi na oszczerstwa rzucane pod moim adresem. Dzisiaj nadszedł czas, kiedy mówię DOSYĆ.

Nie mogę dłużej pozwolić na podważanie zaufania moich pacjentów. Nie będę więcej tolerował absurdalnych i niepopartych żadną wiedzą medyczną zarzutów, które ostatnio są kierowane pod moim adresem. Nie pozwolę, by pediatra kwestionował moją wiedzę i doświadczenie, jako specjalisty chorób zakaźnych oraz specjalisty chorób wewnętrznych.

Informuję, że postanowiłem na drodze postępowania sądowego zabezpieczyć ochronę swojego dobrego imienia. Od dra Pawła Grzesiowskiego zażądałem przeprosin oraz sprostowania nieprawdziwych informacji, które na mój temat rozpowszechniał za pomocą środków masowego przekazu. Wystąpiłem również o zadośćuczynienie. Nie będzie dłużej bezkarnego chowania się za plecami instytucji branżowych. Najwyższy czas, by osoby rozsiewające fałszywe przekazy w celu dyskredytacji mojego dobrego imienia oraz kompetencji jako lekarza – poniosły odpowiedzialność za swoje czyny.

Analogiczne żądanie sprostowania zostało wystosowane do TVN. Podobne pozwy będą skierowane przeciw każdej osobie, która będzie upubliczniała nieprawdziwe informacje na temat mojej osoby oraz moich wypowiedzi.

Najwyższy czas przenieść dyskusję na poziom medycyny opartej na dowodach. Skończył się czas wymyślonych zarzutów.

Autorstwo: dr n. med. Zbigniew Martyka
Ilustracja: Barbara Piela
Źródło: Facebook.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Przypomnijmy, że dr Martyka został skazany za to, że w czasie rzekomej pandemii udzielał wypowiedzi zgodnych z jego wiedzą medyczną i praktyką, która stała w opozycji do oficjalnego histeryczno-panikarskiego stanowiska Ministerstwa Zdrowia. Czas pokazał, że on, a nie rząd i jego eksperci, miał rację, a mimo to powołano na biegłego sądowego lekarza-pediatrę-covidianina, który ze strachu przed chorobą nosił w domu maseczkę i którego opinia sądowa była przewidywalna. Dr Martyka walczy obecnie o ocalenie swojej kariery medycznej, bo oczywiste jest, że rok zawieszenia prawa do wykonywania zawodu oznacza utratę stanowiska pracy, które w międzyczasie zajmie inny lekarz. Sąd ze wstydu utajnił przebieg ustawionego procesu i nie można go ujawniać, ale lekarz opublikował inspirowane faktami aluzyjne opowiadanie zdradzające jego przebieg. Znajdziecie je TUTAJ.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MrMruczek 30.12.2022 14:51

  Brawo, Panie Doktorze!
  Jestem z Panem całym sercem i umysłem.

 2. Krisnow 30.12.2022 16:32

  I to jest świetna decyzja!!! Trzeba się bronić, a powiem więcej, należy kontratakować wszelkimi dostępnymi metodami. Firmy farmaceutyczne i ich sługusy nie mają żadnych skrupułów, żeby nas zniszczyć.

 3. replikant3d 30.12.2022 18:15

  Tylko jak go dopadnie ,,seryjny samobójca,, to nie będzie wesoło…ta sitwa jest zdolna do wszytkiego..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.