Nadleśnictwo Hajnówka zamyka Puszczę przed świętami

Opublikowano: 23.12.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 483

21 grudnia Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorz Bielecki zakazał wejścia na teren Puszczy Białowieskiej. Zakaz zbiega się ze szczytem sezonu turystycznego w Puszczy – świętami Bożego Narodzenia oraz Sylwestrem. To kolejne działania Lasów Państwowych na szkodę mieszkańców utrzymujących się z turystyki. Wcześniej puszczańskie nadleśnictwa zamknęły puszczę dla turystów tuż przed Wielkanocą oraz długim weekendem majowym.

„Wczorajszy zakaz wpisuje się w schemat zamykania Puszczy podczas szczytu sezonu turystycznego. Ma ukryć prawdę o dewastacji Puszczy przed opinią publiczną. Lasy Państwowe pokazują zdjęcia martwych świerków, ale nie pokazują wysokich na kilkanaście metrów stosów wyciętych ogromnych drzew i zaoranej do gołej ziemi Puszczy” – komentuje Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Zamknięcie Puszczy Białowieskiej przed świętami wywołało oburzenie wśród mieszkańców. Grupa Lokalsi przeciwko wycince przygotowała specjalne oświadczenie, w którym krytykuje Lasy Państwowe za zamknięcie Puszczy. Mieszkańcy zwracają uwagę, że zakaz wprowadzono bez jakichkolwiek konsultacji z lokalną społecznością a jego konsekwencje będą bardzo dotkliwe.

„Dla mieszkańców utrzymujących się z turystyki, decyzja Nadleśnictwa Hajnówka to uderzenie w podstawę ich bytu” – mówi Sławomir Droń, mieszkaniec Białowieży i przedstawiciel branży turystycznej.

Dodaje także, że złe i pozamerytoryczne decyzje Lasów Państwowych pokazują, że nie powinni oni zarządzać Puszczą Białowieską.

„W Białowieskim Parku Narodowym nikt nie ogranicza turystom dostępu do lasu, choć występują tam te same zjawiska związane z gradacją kornika. Lasy przed ludźmi zamykają puszczańskie nadleśnictwa. To pokazuje, że Lasy Państwowe nie mogą zarządzać tym terenem” – dodaje Sławomir Droń.

Autorstwo: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RobG56
Użytkownik

Dewastacja – to planowe niszczenie lasu, jakie się odbywa pod patronatem ekologizmu (szczególnie IOP PAN Kraków) od 1989 r., przy znacznym udziale członków i sympatyków Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.
Niszczenie zasobów przyrodniczych i leśnych zasobów naturalnych Polski służy budowaniu bogactwa krajów sąsiednich, które (nie tak jak Polska) są odporne na manipulacje ekologistyczne.
Lasy są substancją naturalną, która nie gwarantuje bezpieczeństwa indywidualnego i publicznego. Tym bardziej nie służą takiemu bezpieczeństwu działania oszołomstwa ekologistycznego budującego zasoby zgnilizny i martwego drewna. Zamierające drzewa i las nie budują bezpieczeństwa.
Zamykanie lasów Hajnówki nie ma więc żadnego związku z bezpieczeństwem indywidualnym czy publicznym. To działania propagandowe mające związek z narracją Ministra J. Szyszki przed TS w sprawie o “wycinkę” Puszczy.
Warto pamiętać, że bezpieczeństwo publiczne jest gwarantowane przez Konstytucję. I jeśli ktoś wskazuje, że przestało istnieć, to odpowiednie służby państwa powinny niezwłocznie rozpocząć pościg za sprawcą tego nieszczęścia. Czy ktoś może słyszał o tym pościgu?