Nadgryziona kiełbasa doprowadziła do przestępcy

Opublikowano: 13.03.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1561

Policja w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia rozwiązała sprawę kradzieży z włamaniem z 2012 roku po tym, jak dostała od kolegów z Francji próbkę DNA, która była identyczna z pozostawioną przez złodzieja na nadgryzionym kawałku kiełbasy – przekazuje gazeta „Bild”.

W marcu 2012 roku nieznany sprawca w ciągu jednego dnia włamał się do pięciu mieszkań w mieście Gevelsberg, jednak zgłodniał w czasie przestępstwa i korzystając z nieobecności gospodarzy domu, poczęstował się ich jedzeniem.

„W jednym z miejsc przestępstwa koledzy kryminaliści znaleźli nadgryziony kawałek kiełbasy, na którym można było zabezpieczyć DNA” – powiedziała szefowa policji Sonia Wever.

Organom ścigania nie udało się jednak znaleźć takiego samego DNA w bazie danych i sprawa leżała w piwnicy jako nierozwiązana.

Znaleźć przestępcę pomogła policja sąsiedniego państwa: francuscy koledzy wysłali do Niemiec informację o 30-letnim obywatelu Albanii, który dokonał przestępstwa z użyciem przemocy we Francji. Jego DNA pasowało do próbki, którą policja przechowywała przez dziewięć lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.