Nadciąga nowa fala imigrantów?

Opublikowano: 04.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 61

Według bułgarskiego premiera Bojko Borisowa już niedługo do Europy może wyruszyć kolejna fala imigrantów. Dostępne informacje wskazują bowiem na organizowanie się przez uchodźców przebywających w Turcji, którzy pod hasłem „Marszu Nadziei” zamierzają w liczbie nawet trzydziestu tysięcy szturmować zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

W bułgarskiej stolicy Sofii zorganizowano konferencję poświęconą sprawom imigracji, zaś przemawiający w jej trakcie szef tamtejszego rządu wyraził poważne zaniepokojenie możliwością odnowienia się kryzysu migracyjnego. Według Borisowa blisko 30 tys. uchodźców przebywających na terenie Turcji chce pod hasłem „Marszu Nadziei” próbować przedostać się na unijne terytorium.

Może to więc stanowić ogromny problem, przy czym bułgarski premier zapewnił, że w chwili obecnej sytuacja jest opanowana, chociaż duże problemy z osobami nielegalnie przekraczającymi granicę ma sąsiednia Grecja. Bułgaria dzięki budowie płotu na granicy z Turcją może bowiem w łatwiejszy sposób kontrolować przepływ ludzi, a także zatrzymywać przemytników ludzi. W ubiegłym roku tamtejsze sądy skazały zresztą 133 osoby zamieszane w ten proceder.

Ponadto Borisow chwalił współpracę z Turcją, która pomaga Bułgarii walczyć z nielegalną imigracją, co jest możliwe także dzięki środkom z UE. Zaraz dodał jednak, że w Turcji przebywają już cztery miliony imigrantów, natomiast sytuacja pod tym względem stale się pogarsza.

Na podstawie: Reuters.com, Yenisafak.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o