Nadchodzi najbardziej uciążliwy strajk lekarzy w historii NHS

Opublikowano: 12.04.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2077

Młodsi lekarze w całej Anglii rozpoczęli czterodniowy strajk, który ma być najbardziej uciążliwy w historii NHS. Odwołanych może zostać ponad ćwierć miliona wizyt i operacji, a niektóre szpitale twierdzą, że wpłynie to nawet na połowę planowanego leczenia pacjentów.

British Medical Association, które domaga się 35-procentowej podwyżki płac, poinformowało, że młodzi lekarze nie otrzymali „żadnej oferty” od ministra zdrowia, Steve’a Barclaya. Z kolei sam minister powiedział, że strajk jest „wyjątkowo rozczarowujący” i zagraża życiu pacjentów. BMA poinformowało, że istnieją plany dotyczące wycofania lekarzy ze strajku, jeśli życie pacjentów będzie w bezpośrednio zagrożone. Zgodnie z przepisami związkowymi ochrona życia i zdrowia musi być zapewniona.

Podejście młodych lekarzy kontrastuje z niedawnymi strajkami pielęgniarek i pracowników pogotowia ratunkowego, w czasie których związki zawodowe zgodziły się zwolnić z pikiet niektóre służby ratunkowe. Lekarze biorący udział w strajku w tym tygodniu twierdzą jednak, że protestują w takiej samej mierze ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, jak i płace, twierdząc, że obecny poziom wynagrodzeń wpływa na rekrutację i prowadzi do odejścia wielu lekarzy z zawodu.

Dr Emma Runswick, wiceprzewodnicząca BMA, powiedziała, że ​​protestujący mają nadzieję, iż ta runda strajków będzie ostatnią, jednak zagroziła, że – w przypadku braku reakcji ze strony rządu – protesty będą kontynuowane. W programie porannym BBC One powiedziała: „To nie jest sytuacja, w której stoimy na wyznaczonym stanowisku. Szukamy negocjacji, a Steve Barclay nawet nie chce z nami rozmawiać. Nie położył żadnej oferty na stole. Jeśli chcemy rozpocząć negocjacje, w dyskusji muszą uczestniczyć dwie strony”.

Barclay oskarżył z kolei organizatorów o zaplanowanie strajku tuż po wielkanocnym weekendzie świątecznym – czyli okresie, w którym NHS już boryka się ze zwiększonym zapotrzebowaniem i większą nieobecnością personelu – co jeszcze bardziej „zmaksymalizuje zakłócenia”.

Profesor Sir Stephen Powis, krajowy dyrektor medyczny NHS England, powiedział, że będzie to „najbardziej destrukcyjna akcja protestacyjna w historii NHS”. Przemawiając w programie BBC Radio 4’s Today, gdy strajk rozpoczął się we wtorek rano, Powis ostrzegł, że dojście służby zdrowia do względnej równowagi po strajkach „zajmie tygodnie” i „bez wątpienia wpłynie to na usługi”.

Podczas trzydniowego strajku młodych lekarzy, który odbył się w zeszłym miesiącu, odwołano ponad 175 000 zabiegów i wizyt. Profesor Powis dodał, że tym razem odwołanych zostanie „znacznie więcej” zabiegów i wizyt z powodu strajku trwającego cztery dni. Analizy danych NHS sugerują, że od 250 000 do 350 000 wizyt lekarskich i operacji może zostać anulowanych w czasie strajku w tym tygodniu.

Akcja protestacyjna wpłynie również na usługi z zakresu zdrowia psychicznego i funkcjonowanie niektórych przychodni lekarskich. Z kolei NHS oświadczyło, że priorytetem będzie utrzymanie intensywnej opieki, opieki położniczej, opieki nad noworodkami i operacji urazowych.

Dr Vivek Trivedi, współprzewodniczący komitetu młodszych lekarzy BMA, poradził ludziom, aby mimo trwającego strajku lekarzy nadal dzwonili pod numer 999, jeśli cierpią na chorobę zagrażającą życiu, ponieważ „usługa działa normalnie, a nagłe wypadki są dla nas priorytetem”. Wizyty i operacje mają zostać anulowane tylko „w przypadku, gdy będzie to nieuniknione”, a pacjentom zostaną zaproponowane alternatywne terminy tak szybko, jak to możliwe.

Podajemy listę szpitali w Londynie, w których młodsi lekarze strajkują w ciągu najbliższych czterech dni: King George Hospital, Queens Hospital, St Annes, Barnet, Royal London, Whipps Cross, St Barts, Newham, Croydon, Epsom, Great Ormond Street, Guys, St Thomas’s, Hillingdon, Homerton, St Mary’s, Charing Cross Hospital, Kings College, Princess Royal, Bromley, Kingston, Lewisham, QEH Woolwich, Northwick Park, Ealing Hospital, Jane Atkinson Centre, North Middlesex UH, Maudsley, Royal Free, Royal Marsden, St George’s, University College.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.